wiix wiix komentáře u knih

Vítěz je sám Vítěz je sám Paulo Coelho

Jedno z množstva jeho diel, ktoré ma oslovilo, nenudilo a nebolo príliš svetácke a poučujúce.

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Príjemné čítanie, aj keď ničím zvláštne.

01.06.2015 3 z 5

Sklený vrch Sklený vrch Alfonz Bednár

Aj keď je v diele badať známky minulého režimu, nerušili ma, práve naopak, pekne dotvárali charakter diela a situáciu. Dej bol nečakane veľmi zaujímavý, nepredvídateľný a tak odlišný, že si zaslúži pozornosť.

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Dielo, ktoré nenechá ani jedno oko mladej ženy suchým, avšak i u mužov nájde pochopenie. Kvalitne spracované charakteristiky osôb, zaujímavý dej a repliky, ktoré sú tak reálne!

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Veľmi kvalitné pokračovanie Langdonovej série príbehov so sympatickými postavami a napínavým dejom.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Úplne dokonalé. Pre mňa to má všetky charakteristiky kvalitnej novodobej literatúri: napätie, logiku, históriu, charakter.

01.06.2015 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Po "Pýcha a predsudok" ma nenechal chladnou ani tento kúsok. Má to všetky charakteristiky Austenovej diela a predsa je to niečím iné a zaujímavé.

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Pri knihách ako je táto sa vo mne otvorí ženská dušička 15 ročnej dievčiny akou som bola. Niektoré pasáže som čítala viackrát, aby mi ani slovko neuniklo, pretože som si predstavovala seba namiesto postavy z deja a tak to má byť! Takéto knihy pre mládež a najmä dievčatá, by mali vychádzať vo väčších merítkach.

01.06.2015 5 z 5

Emma Emma Jane Austen

Austenová má už aj lepšie diela. Aj keď možno na mňa vplýva fakt, že je to posledná kniha v poradí od nej a niektoré frázy a vety, ktoré sa opakujú, lebo to inak nejde, chápem; ma začali nudiť. Ktovie.

01.06.2015 3 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Kingove knihy sú mojou spásou i prekliatím, avšak tento titul mi nebol po chuti. Nebolo to ani tak samotnou knihou ako mnou, príbeh ma najskôr nadchol, ale potom nepokračoval nijak zvlášť napínavo ani mysteriózne, bol príliš rozvláčny a neverila som mu. Nechám sa prekvapiť niečím ďalším od neho :)

09.04.2015 3 z 5

Záhada hlavolamu (komiks) Záhada hlavolamu (komiks) Jaroslav Foglar

V niečom mi to pripomína Troch pátračov či Slávnu päťku. Asi keby som bola 12 ročný chlapec túžiaci po dobrodružstvách, milovala by som to. V mojom prípade tomu dávam veľké zásluhy, ide o pekné dielo, dobre spracované ako komix, ale nijak zaujímavé pre dospelého človeka.

27.03.2015 3 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Trochu z nášho Švejka, trochu z Remarquea (a trochu ako zo seriálu M.A.S.H) a trochu zo samotného Hellera. Satirický a zamysleniahodný mix príbehov o vojne a z prostredia vojny, ktorý prináša človeku jednak nespravodlivú a na hlavu postavenú stránku vojny a na druhej strane vtipné momenty zo života vojakov na bohom zabudnutom, malom talianskom ostrove.

26.03.2015 4 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Po druhom diely Úžasnej Zeměplochy, ktorý ma veľmi nechytil, som zostala milo prekvapená! Má to dej, je tam humor, sarkazmus a irónia frčí, poriadne fantastično na uvoľnenie.

24.02.2015 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Takže takto: po tom, ako som autorku vychválila do neba pri Gone girl, teraz urobím asi opak. Neviem, prečo je kniha urobená v mysterióznom, thriller štýle, lebo s touto kategóriou kníh nemá veľa spoločného. Skôr by som knihu špecifikovala ako psychologický román s detektívnou zápletkou a ja by som bola úprimne nadšená, keby sa kniha uberala týmto smerom, keby bol hlavným dejom vzťah Camille a jej psychomatky a nevlastnej sestry, a popritom pátračka po vrahovi. Zbytočné podľa mňa bolo rozpytvávať, dnešnú mládež alebo charakter malomesta, lebo je to každému jasné, ako to chodí, to mi prišlo trochu rušivé. Ale napriek všetkej tejto kritike som knihu jednoducho musela dočítať do konca, pretože ma lákala a vábila k zisteniu vraha.

09.02.2015 3 z 5

Kronika vtáčika na kľúčik I. Straka zlodejka Kronika vtáčika na kľúčik I. Straka zlodejka Haruki Murakami

Príliš veľa rozvláčnych a diametrálne odlišných príbehov, ktoré mali len slabé spojenie a to zväčša len náhodou. Murakamiho iné diela sú vycibrenejšie, majú posolstvo, sú zaujímavé a zábavné zároveň, toto však pokrivkávalo, aj keď snaha a svetlé záblesky tam boli.

02.02.2015 3 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Absolútne psychologické šialenstvo, od ktorého som sa nemohla odtrhnúť a o ktorom som premýšľala ešte dlhé voľné chvíle. Príbeh prevyšuje nad štýlom, preto vás to isto zaujme!

20.01.2015 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Ľahká oddychovka, vtipná, trefná a nevtieravá, ale niekedy až príliš jednoduchá.

05.12.2014 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Nečakala som, že ma to až tak pohltí. Začalo to ako klasická detektívka, muž zabije ženu atď a skončilo to ako úplna fantasmagória, no napriek tomu som sa popod nos semtam usmievala a kývala hlavou akože "toto nieee, to koho napadlo". A ako literárne dielo ma to veľmi bavilo, oddýchla som si pri tom a práve v tomto vidím význam kníh :)

01.12.2014 5 z 5

Zbohom a ďakujeme za ryby Zbohom a ďakujeme za ryby Douglas Adams

Štvrtý diel tejto päťdielnej trilógie ma baví zatiaľ najmenej. Jediná časť (pri minulých knihách to bola skoro každá druhá strana) ktorá ma naplné hrdlo rozosmiala je Arthurov príbeh o keksíkoch Rich tea a cudzincovi, nádhera! :D

08.11.2014 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Hm. Spojiť problematiku alkoholizmu, Austráliu, Škandináviu a detektívku bolo nad autorove sily. Ale malo to svoje svetlé a napísané chvíle.

30.10.2014 3 z 5