wiix wiix komentáře u knih

Môj dedko Rýchly šíp Môj dedko Rýchly šíp Marta Hlušíková

Milé, hravé, iné. Niektoré vety prišli vtipné iba mne, deti tie slovné hračky chápali tak prirodzene a o to lepšie sa mi to čítalo, malo to akési skryté kúzlo.

06.02.2017 4 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Frederick Forsyth

Tento druh vážnej a pretaktizovanej literatúry vôbec nie je pre mňa, priznávam sa.

24.01.2017 2 z 5

Modré hory - Dobré slohy Modré hory - Dobré slohy Pavol Remiáš

Tento druh literatúry vôbec nie je môj štýl a druh hudby, ktorý produkujú tiež, napriek tomu mi niektoré texty, verše, spovede prišli príťažlivé a zaujímavé.
"Druhý Ibalgin a tretí rum
a zub času bolí furt..."

19.01.2017 4 z 5

Detektív Kalle Blomkvist Detektív Kalle Blomkvist Astrid Lindgren

Vnímam túto knihu vhodnú najmä pre dobrodružne založených chlapcov, ktorí so zatajeným dychom počúvali príbeh Kalleho, Evy-Lotty i Andersa pričom ani dievčatá a ja sme sa nenudili.

12.01.2017 4 z 5

Pan Buřtík a pan Špejlička Pan Buřtík a pan Špejlička Zdeněk Svěrák

Takéto netradičné témy deti mulujú, možno príbehy mohli byť kreatívnejšie.

11.01.2017 4 z 5

Hmla na našej trpezlivosti Hmla na našej trpezlivosti Ján Johanides

Niekde v prvých stranách som sa stratila a znudila a to sa do konca tohto útleho plátku nevrátilo. Mrzí ma to. Plus tá téma bola pre mňa nepochopiteľný výber.

19.12.2016 2 z 5

Epigramy Epigramy Jozef Ignác Bajza

Oddychové krátke "básne" podľa môjho gusta. Hra so slovami a zmyslom na vysokej úrvoni, plus vtip alebo zamyslenie ako pridaná hodnota.
Starej
"Darmo si ty švácaš maglajz na líca,
vždy budeš len stará suchá praslica."

12.12.2016 5 z 5

Upírska akadémia Upírska akadémia Richelle Mead

Vzhľadom na veľmi pozitívne hodnotenie na tejto databáze som od knihy čakal oveľa viac ako len ďalší teenage román o svete upírov, aj keď uznávam, že vcelku prepracovaný. Niektoré frázy a dialógy boli avšak dosť plytké, niekedy som sa až hanbila za to, čo postavy hovoria. Tiež napätie alebo akcia v knihe chýba a nevyvážil to ani psychický rozbor len niektorých postáv.

23.11.2016 3 z 5

Ako muflón Ancijáš sľub dodržal Ako muflón Ancijáš sľub dodržal Branislav Jobus

Žiaľ, toto nie je moja šálka kávy a keď to čítam deťom, ktoré sa na tom smejú, vcelku trpím. Pochopila by som, keby to bolo humorné od začiatku do konca alebo náučné alebo nejak vyhranené. Takto tam je z každého rožka len troška a vcelku veľa dospeláckej slovnej vaty.

23.11.2016 3 z 5

Domov Domov Márius Kopcsay

Nie som veľký fanúšik novej slovenskej tvorby, a preto som vždy nadšená keď objavím niečo nové, zaujímavé a pútave. Najmä prvé kapitoly ma veľmi oslovili, užívala som si ich. Námet deja mi bol blízky a predsalen som o niečom takom ešte nečítala. Ten koniec to však z môjho pohľadu pochoval, už sa len naťahovalo to, čo už malo skončiť a kde malo vyrásť niečo nové a prekvapiť čitateľa záverom alebo vytvoriť určitým spôsobom "klasický koniec".

16.11.2016 3 z 5

Halucinácie Halucinácie Oliver Sacks

Pre mňa menej zaujímavá ako Antropologička na Marse, kde boli prípady naozaj také "wau", avšak príjemne skĺbené vedecké pozadie z beletristickými príbehmi a priamymi vyjadreniami osôb.

07.11.2016 4 z 5

Nech to zostane v rodine Nech to zostane v rodine Daniela Kapitáňová

Téma je veľmi zaujímavá, nečaký dej aj myšlienka knihy. Na začiatok uvedenie zvláštnych postáv, reality show, problematickej rodiny a komplikovanej hlavnej postavy, potom vyvrcholenie a lá Sherlock Holmes skrížený s brakom, vytvára vcelku čitateľnú knihu. Avšak tá rýchlosť, s akou dej postupuje a rozsah knihy je podľa mňa veľké mínus.

22.10.2016 3 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Pútavé dielo tak ako obsahom tak i formou a štýlom písania. Vždy ma bavili Pratchettove slovné hračky s menami a slovami, ktoré vyvolávali komické situácie a táto kniha je ich plná!

03.10.2016 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Mala som veľké predsudky, že táto kniha bude ako každá iná detektívka s vraždou a psychopatom, avšak nečakal som, že to bude také napínavé. Kniha príjemne obiehala a neustále ma prekvapovala a bavila.

22.09.2016 4 z 5

Príbehy z Karpát Príbehy z Karpát Milan Zelinka

Príbehy o dedine, lesoch, živote, pomste, klasických závistlivých intrigách a karme v slovenskom prevedení, s použitím nárečia a jednoduchosti podania. Príjemné čítanie.

13.09.2016 3 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Ok, asi nie som fanúšikom Zaklínača. Kniha pozoruhodná, nevšedná, napínavá i vtipná. Druhý raz však po nej nesiahnem.

05.09.2016 3 z 5

Výber II Výber II Martin Kukučín

Kukučín patrí medzi mojich favoritou a touto zbierkou ma veľmi potešil. Vianočné oblátky, Na podkonickom bále či Regrúti sú úžasné prózy plné citu, života a rýdzo slovenských ľudových motívov.

01.09.2016 4 z 5

De la Cruz De la Cruz Vladimír Balla

Prekvapivo čitateľné poviedky. Neviem to presne vyjadriť, ale to, ako ľahko sa kniha číta je priam neuveriteľné. Tak prirodzene napísané nevšedné príbehy a postrehy vás prijímu zhltnúť knihu za okamih.

01.09.2016 4 z 5

Na podkonickom bále Na podkonickom bále Martin Kukučín

Aj poviekda musí byť viac prepracovaná, nielen takto plytko a jednostranne rozpracovaná, toto mu jednoducho nevyšlo.

28.08.2016 3 z 5

Hávedník Hávedník Jiří Dvořák

Zaujímavý nápad a nádherné vizuálne spracovanie, to ma fakt bavilo. Akurát tá téma mi nebola blízka a dá sa povedať, že som sa zhnusovala každou ďalšou vetou. Lebo hmyz! Ale jednotlivé state boli napísané pútavo a vtipne a to kvitujem.

27.08.2016 5 z 5