Yarwen Yarwen komentáře u knih

Psanci z Bobří zátoky Psanci z Bobří zátoky James Oliver Curwood

Slabší kus z díla J. O. Curwooda. Krátký příběh je poměrně plytký, trochu zajímavé je alespoň rozuzlení v závěru.

24.08.2012 3 z 5

Bezejmenná rodina Bezejmenná rodina Jules Verne

Přečetl jsem více než čtyřicet verneovek, ale jen tato jediná má špatný konec. Což nijak nezvyšuje ani nesnižuje kvalitu knihy.

29.07.2012 3 z 5

Kniha o nápoji z trávy II. Kniha o nápoji z trávy II. Václav Rathouský

Kniha o zelených potravinách, konkrétně o zeleném ječmeni a chloreře. Oba přírodní preparáty napomáhají zdraví a jsou mocným nástrojem proti nemocem všeho druhu (nevyjímaje civilizační) a zejména prevencí proti nim. Autora je třeba pochválit za osvětu, kterou šíří - každý z nás je za své zdraví zodpovědný a za mnoho zdravotních problémů si můžeme sami svou životosprávou, která nebývá vždy příkladná. Co knihu ovšem sráží dolů, je způsob, jakým autor informace předává - když pominu gramatické chyby a drobné nepřesnosti, nelze si nevšimnout infantilnosti, na které neustále čtenář v textu naráží. Já nestojím o věty typu "Podívejte na toho býčka, copak asi papká", já potřebuji exaktní informace, které mě přesvědčí, že zelené potraviny fungují - v tomto případě je nutné vyzdvihnout sekci MUDr. Laciny, který naopak píše velmi věcně a z jehož analýz může čtenář zjistit účinnost zelených potravin. Sám je užívám již několik let a vděčím jim za zlepšení své zdravotní kondice - ale o texty pana Rathouského skutečně nestojím.

05.05.2012 2 z 5

Prázdninová jízda na koni Prázdninová jízda na koni Jutta Kirschner

Malá Katrin se vydává na prázdinový tábor s koňmi a se svým psem. Popisuje cestu na tábor, tamní život, práci s koňmi a s vtipem i zábavné příhody, jež se udály. Nenáročné, ale malým holkám, které koně milují, se bude knížka se spoustou fotografií určitě líbit.

26.04.2012 2 z 5

Eva a Pavel Romanovi Eva a Pavel Romanovi Zdeněk Roman

Kniha je napsaná čtivou formou, autor coby nevlastní bratr hlavních postav navíc mohl uvést mnoho zajímavých věcí nejenom ze sportovního života Evy a Pavla Romanových. Na konci knihy jsou k dispozici rohovory s trenérkou, s oběma sportovci i zpětné ohlédnutí Evy Romanové za jejich sportovní kariérou.

23.01.2012 3 z 5

Malacijská tapisérie Malacijská tapisérie Brian Wilson Aldiss

Příběh o lásce, zradě a získání "vědění". Kniha, která těžce dobývá hranici průměrnosti. Děj je poměrně plytký, místy nudný, vláčí se odněkud nikam a mlhavou pointu lze spatřovat snad v tom, že naše velká splněná přání mohou často dopadnout jinak, než předpokládáme. Není to úplně špatné, ale v rámci žánru fantasy lze šáhnout po mnoha lepších titulech.

22.08.2011 2 z 5

Fantastický bestiář Fantastický bestiář Jan Bauer

Autorovi nelze upřít snahu vytvořit zajímavé a vtipné popisky k nestvůrám, nicméně je to takové vaření čaje z již použitého "pytlíku". Rozhodně je lepší si přečíst rovnou knihy autorů, z nichž jsou příšery a jiné bytosti vybrány.

16.08.2011 1 z 5