Yorika Yorika komentáře u knih

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha je čtivá a poměrně krátká, což považuji za její přednost.
Všude jsem na ni narážela, mí známí o ní mluvili, proto jsem nakonec neodolala tlaku a přečetla si knihu také.
Pocity mám však smíšené.Příběh je depresivní, občas i vtipný ale způsob jakým je napsaný mě nezaujal..Možná je to českým překladem, možná přemírou filozofie, která mi u tak mladých lidí příliš nesedí.Přehnaný humbuk kolem této knihy.

29.09.2014 2 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Naprosto úžasná kniha.Její stránky vás pohltí a nepustí.Ocitnete se v kolotoči emocí, které vás nenechají odpočinout.I ta Smrt je nakonec člověku snad až sympatická, neboť i Smrt má srdce ! Alespoň v tomto příběhu.

28.08.2014 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Po krvácích severských autorů taková malá oddychovka ale na můj vkus až příliš rozvláčná.Příběh začíná časem nudit a to je myslím u detektivky docela problém.Neškodilo by, kdyby autorka pár stran ubrala.

28.08.2014 3 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Náročná kniha.Předlouhá, nezáživná.Hlavní postava Anny mi byla hned zpočátku nesympatická a to se nezměnilo až do posledních řádků knihy.Anna je rozmazlená, zhýčkaná žena z vyšší společnosti, která se prostě nudí.Nevím jestli to byl autorův záměr ale právě tak na mě její postava působí.Sledujeme vývoj postav dvou párů- Vronského a Anny a Levina a Kitty.Do toho všeho je ještě zamotáno hodně filozofie, kdy každá postava má svůj názor na politiku a život vůbec, za kterým si stojí a polemizuje o něm s dalšími postavami.To vše téměř na 900 stránkách.Jen otrlí vydrží.

28.08.2014 3 z 5

Kniha mi trochu připomíná Není vždycky jen kaviár od Simmela ale příběh staříka je mnohem vtipnější a neuvěřitelnější.Kniha mě ohromně bavila a člověk musí jen žasnout nad autorovou fantazií.

28.08.2014 4 z 5

Křišťálová lebka Křišťálová lebka Manda Scott

Autorka využila mayského proroctví o konci světa, které ještě nedávno vyvolávalo vlnu hysterie a napsala román, jehož zápletka se zabývá právě tímto tématem.Ač měl být příběh zřejmě napínavý, výsledkem je spíše pravý opak.Mé staré kšandy byly napjatější než já, při čtení tohoto příběhu.Nesympatické postavy, fádní děj....Ke knize se už vracet nebudu.

26.07.2014 2 z 5

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

Čeho nedosáhl jeho otec Přemysl mečem a bojem, to získal Václav mírovější cestou diplomacie.Možná trochu podceňovaný panovník, ožívá ve ve Vondruškově románu, coby uvážlivý a moudrý král i když s podivnými vrtochy.Obstojně zakončená přemyslovská sága.

23.07.2014 4 z 5

... a výstupy do údolí ... a výstupy do údolí Jan Pelc

Docela reálný pohled na to, jak to u nás těsně po revoluci vypadalo.Olin se příliš nepoučil a ani tentokrát to s ním nedopadne příliš dobře.

Znamení rožmberské růže Znamení rožmberské růže Vlastimil Vondruška

Trochu překombinované.A Kunhuta Uherská, že byla dlouhá léta milenkou krále, než si ji po smrti Markéty Babenberské vzal? Podceňuje snad V.Vondruška inteligenci a znalosti svých čtenářů?

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Naprosto úžasná kniha.Přesto, že je příběh parašutistů notoricky známý, je napsána tak skvělým způsobem, že nebudete mít klid, dokud ji nedočtete.Skládám hlubokou úctu všem Čechům, kteří se zapojovali do statečného ale bohužel mnohdy marného boje s Nacisty.Čest jejich památce.

Zlodějka Zlodějka Sarah Waters

Zajímavá kniha.Některé zvraty jsem opravdu nečekala.Jen mi přišla v některých pasážích trochu nezáživná.Klidně bych pár stránek vypustila.Příběh se tak jen zbytečně prodlužuje bez nějakého výrazného posunu dopředu.Přesto je však autorka výborná vypravěčka.

14.05.2014 3 z 5

Prokletí brněnských řeholníků Prokletí brněnských řeholníků Vlastimil Vondruška

Kniha mě už od začátku nebavila.Přišla mi těžkopádná a nezáživná.Příběh nezaujal.Slabší kniha V.Vondrušky.

14.05.2014 3 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Krásná kniha s odkazem na biblický příběh Kaina a Abela.Steinbeck je skvělý vypravěč a zejména jeho rozbory charakterů hlavních postav jsou prvotřídní.Klasika, ke které se budu vždy ráda vracet.

Zdislava a ztracená relikvie Zdislava a ztracená relikvie Vlastimil Vondruška

Další oddechový příběh.Po knihách V.Vondrušky sáhnu vždy, když nechci nad příběhem příliš uvažovat.To přesně slibují knihy o Oldřichovi z Chlumu a jeho pomocnících.Nic víc, nic míň.

Inferno Inferno Dan Brown

Po přečtení této knihy mám touhu podívat se do Florencie....

14.05.2014 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Děsivá kniha.Kam až člověk může zajít v touze po majetku a penězích...Boblig byl ďábel v lidské podobě, zneužívající moc církve, nevědomost a bezbrannost lidí.Nejhorší je, že se to všechno opravdu stalo.Přesto je to však skvěle napsaná kniha, která se čte doslova sama.

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Kniha mě zaujala hned od prvních stránek.Příběh party spolužáků se zvrácenými sklony mě opravdu bavil.Dojem z knihy mi však trochu pokazil její závěr.Konec mi připadal již trochu mimo realitu a těžko věřit, že by se události mohly skutečně odehrát tak, jak nám je Olsen popsal.Zabijáci mě však bavili více než Žena v kleci.

24.03.2014 4 z 5

Špičkou jazyka Špičkou jazyka Sarah Waters

Příběh o tom, jak velice snadno se člověk může ocitnout až na samém dně společnosti, odkud se jen s obtížemi dostává zpět k normálnímu životu.Viktoriánská Anglie je zde popsána tak umně, že čtenář přímo cítí její chuť na špičce jazyka.I když se kniha zabývá láskou mezi ženami, není to paradoxně hlavním tématem příběhu.Tím je sociální nerovnoprávnost tehdejší Anglie.Život dcery obchodníčka s ústřicemi ( jak příznačné ) je doslova jako horská dráha a i když je ke konci kniha poměrně předvídatelná, stále je velice čtivá.

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Magická kniha.Kouzelná.Neopakovatelná.A co když je to všechno pravda? Kde vlastně končí fantazie a začíná realita? Jako bych slyšela ďábelský smích profesora Wolanda.....

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Slušná severská detektivka.Olsen nepotřebuje jako jiní severští autoři popisovat krvavé, nechutné scény vražd, přesto je jeho příběh čtivý, ironický se špetkou humoru a udržuje svého čtenáře v napětí až do samého konce.Jen tak dál pane Olsene!