ypres.bass komentáře u knih
Jednoznačně moje nejoblíběnější kniha!
Příběh horkohlavého Zbyška a naivní Danušky, hrdého Juranda a zatvrzelých komturů je dle mého jedním ze základních kamenů historického románu.
Doporučuji též stejnojmenný film z roku 1960 (režie Jerzy Hoffman)
Půlku knihy jsem si říkal, že "ten chlap je fakt nemocný", třetinu knihy jsem s ním soucítil v tom, že "pokud je on nemocný, tak já taky".
A že vám chybí 16,7% knihy? Některé kapitoly končily v půlce stránky...
Ale teď vážně...
Houellebecq je postmaterialista, "wotymžádná". Umí se nimrat v tom jak může být člověk v kýblu, nimrá se mu v jeho démonech, nimrá se mu jeho touhách. Ale v tom kýblu ho nechá. Nebojí se popisovat věci, které chlapi (a nejspíš i ženské) dnešních dnů můžou pociťovat, nebojí se je nechat rýt držkou v hlíně. Nebojí se vcelku detailně popisovat grupáč Japonky se psy různých ras ani pedofilní hrátky Němce s náhodnou holčičkou.
Ano, místy se mi zvedal kufr, místy z textu, místy ze mne samého...
Asi mi něco chybí, a musím zjistit jestli to není právě ten serotonin...
Některé situace jsou opravdu dost tíživé, jako balvan na hrudi... Pro lidi se slabší psychikou, co špatně sníšejí zlo mezi námi, bych doporučoval něco trochu jiného.
Jedna z klíčových knih pro politology zabývající se politogií volebních systémů.
Vcelku jednoduché čtivo, škoda jen té průhlednosti. Většina čtenářů, myslím, dokáže po asi tak třech zmínkách odhadnout další vývoj všech jednotlivých dějových a personálních linek. Teda alespoń já jsem dokázal všechny vývojové kombinace tušit asi o půl knížky dřív, než k nim došlo.
Nejsem jako Antoine, nejsem geniální. Ale chápu jak se cítí, a chápu proč to dělá...
Kniha je velmi čtivá a dokáže pohladit po duši, nás kterým svět nerozumí.
Kniha o tom, co se děje v hlavách dvou žen. Dvou žen, které se narodily v Íránu a žií v Americe. Rozdíl je jenom v tom, jak moc změna adresy změnila jejich myšlení. Matka a dcera. Obě "Američanky íránského púvodu" žijí v té mezeře mezi slovy. Ale je v tom rozdíl. Je v paradigmatu.
Kniha za pár kaček z Levných knih o hodně překonala moje očekávání. Nevím čím to je, ale fakt se to čte samo.
Popravdě kniha nenaplnila moje očekávání. Slyšel jsem na ni fakt hodně chvály, tak jsem si ji teda taky pořídil. A ono...
Jako nápad (a hlavně pointa a závěr) se mi líbily, i způsob vyprávění. Ale co mi fakt vadilo, to skákání mezi časovými a dějovými liniemi. Trvalo mi asi 2/3 knížky než jsem pochopil kdo je vlastně kdo a co je kdo čí.
Ale zase na druhou stranu, knížka se čte i přes ty nešvary fakt dobře, jakože rychle "ubíhá".
Tak už jsem četl lepší kousky. Bohužel první cca polovina knihy mi připadá dost nudná, ale ta druhá už je mnohem lepší a za ni je většina z těch hvězdiček.
můj první regulerní komiks (když nepočítám staré Komety), dodnes se pro něj občas v knihovně stavím do dětského oddělení.
Jednoznačně moje nejoblíběnější kniha!
Příběh horkohlavého Zbyška a naivní Danušky, hrdého Juranda a zatvrzelých komturů je dle mého jedním ze základních kamenů historického románu.
Doporučuji též stejnojmenný film z roku 1960 (režie Jerzy Hoffman)