Zuza555 Zuza555 komentáře u knih

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Od první chvíle jsem se nemohla od knihy odtrhnout a každý další geniální slovní obrat mě lákal číst dál. Líbilo se mi, jak je kniha svým dějem blízko realitě, jak je kontroverzní a taková jaký je život. Zaujal mě kontrast Dáši a Daisy a myslím, že to autorka skvěle vystihla, a že v každém z nás můžeme najít kus z každé z nich. A ten kdo říká, že ne a moralizuje tady v komentářích, jak má správně vypadat život, kecá. Hrozně moc oceňuju originalitu a smysl pro detail, např. u názvů kapitol. Pro člověka, který tyhle umělce zná, to bylo strašně zajímavý čtení. Často se objevují špatné komentáře na vulgarismy v knize, ale za mě autorka musela použít přesně tenhle jazyk, aby postavy typizovala, ukázala kontrast, a aby čtenáři pochopili charaktery postav, proto chápu její záměr. Kniha se mi líbila, Daisy a Jakuba jsem milovala a měla jsem pro jejich chování velký pochopení.
Děkuji autorce za odvahu a sílu, být takovou jakou je. Díky této knize jsem se vrátila ke čtení, ale i tak si myslím, že už dlouho nepřečtu nic tak dobrýho!

18.09.2023 5 z 5