zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Hodiny v Paříži Hodiny v Paříži Alex George

Hodiny v Paříži je pro mě tak trošku zvláštní příběh, nezvyklý, nevšední a originální. Na začátku čtení jsem se musela obrnit kapkou trpělivosti, ale po seznámení se čtyřmi hlavními hrdiny se mi příběh zalíbil. Autor děj situoval do Paříže roku 1927, a to do jednoho dne, ale s hrdiny příběhu se čtenář vrací i do jejich minulosti. Bez ní by nebyla žádná přítomnost.
Ocenila jsem setkání s některými umělci té doby - s Ernestem Hemingwayem, Marcelem Proustem či Josephine Bakerovou. Možná kniha není pro každého, ale i tak je skvělá, je prosycená neopakovatelnou atmosférou Paříže a nevšedními osudy.

07.10.2021 4 z 5

Vrať se pro mě Vrať se pro mě Heidi Perks

V tomto napínavém psychologickém thrilleru postupně vyplouvá na povrch rodinné tajemství, které mělo zůstat už navždy pohřbené. Děj příběhu se odehrává převážně na ostrově Evergreen, kde žije jen malá komunita obyvatel a ta si pečlivě střeží svá tajemství.
Knížka se výborně četla, líbila se mi atmosféra izolovaného ostrova, která podobným příběhům přidává na atraktivnosti. Jsem spokojená !

06.10.2021 4 z 5

Když jsme ještě věřily na mořské víly Když jsme ještě věřily na mořské víly Barbara O'Neal (p)

Milovala jsem každou minutu strávenou při čtení tohoto příběhu. Děkuji paní autorce za tak nádherně procítěný, citlivý a láskou naplněný příběh. Znovu jsem si i u této knihy ověřila, že styl vyprávění Barbary O´Nealové je jedinečný a ojedinělý.
Ano, bylo to krásné ! Křehký příběh o dvou sestrách, které se jedna druhé ztratily, o jejich hledání a sblížení, o vině a odpuštění, o smíření se s minulostí, o lásce ...
Také bych chtěla najít doma vílu a mořskou pannu, mohly by mi přesouvat věci, schovat rozečtenou knížku a já bych je milovala... Stejně jako Kit a Josie.

03.10.2021 5 z 5

Zmizelá apatykářka Zmizelá apatykářka Sarah Penner

Když uvidíte a ucítíte Temži, najdete Medvědí uličku, můžete se ocitnout u nenápadné apatyky, kde apatykářka Nella připravuje své jedy pro nevěrné a zlovolné manžele, pak budete na sklonku 18. století v Londýně. Potřebujete připravit jed, který u vašeho muže nejprve povzbudí tělesnou vášeň a poté ho zabije? Potom jste na správné adrese a Nella vám připraví jed z brouků puchýřníků. Za více než dvě století přijíždí do Londýna historička Caroline, jejíž manžel jí byl nevěrný. Přemýšlí o svém životě a odpuštění a v té době najde v Temži lahvičku od jedu apatykářky Nelly. Začíná pátrání a propojení těchto dvou žen v jejich osudech.
Co napsat víc ? Zase jsem si početla, román byl přesně podle mého gusta. Tato prvotina se autorce bezesporu povedla. 4,5* až 5* !!!!!!!!!

02.10.2021 5 z 5

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

Na této knížce je krásná nejenom podzimně nostalgická obálka, ale i příběh samotný. Od Mirky Skočílkové je to moje první přečtená knížka a docela mě překvapila. Od mládí mám ráda staré a opuštěné domy, přitahují a vábí mne svou minulostí, svým příběhem...
Hlavní hrdinka Anna, která objeví krásnou, opuštěnou vilu, prožila doposud v životě velké zklamání a bolest, a právě v tomto domě znovu nalézá svou spřízněnou duši a zamiluje se. Bohužel ani tento vztah nedopadne šťastně, ale nakonec přece jenom své naplnění přinese. Příběh je to opravdu moc hezký, spletitý, ostatně takový, jaký je dnes sám náš život. S radostí sáhnu i po další knize této české autorky.

29.09.2021 5 z 5

Ještě jedna lež Ještě jedna lež J. M. Winchester (p)

Tak to byl tedy pořádný propletenec lží, které se vrstvily jedna na druhou, tak, že i pozorný čtenář musí být opatrný, aby se do nich nezapletl. Ke konci příběhu byla moje ostražitost a pozornost nastartována naplno a nebylo snadné chápat kdo je kdo...
Ještě jedna lež je další perfektní knižní titul z Metafory, která vydává opravdu kvalitní čtení. I tento strhující thriller měl švih, spád, pobavil mne, ani trochu nenudil a donutil mne přemýšlet ! S radostí doporučuji ke čtení !

25.09.2021 5 z 5

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

Předesílám, že tento knižní žánr čtu ojediněle a od dua autorek je to moje první knížka. Mám kámošku, která miluje tento typ knížek, a po jejím nadšení jsem prostě neodolala a četla i já. Nalákala mě, ale nelituji. Tolik jsem se bavila. Pilot Playboy je neskutečně zábavné čtení. Možná, že je určeno spíše mladším ročníkům, ale přece zrovna díky knížkám můžeme cestovat časem, být znovu v čase dospívání nebo se ocitnout v jiné realitě.
Já se u čtení smála, červenala, někdy nevěřila vlastním očím, ale jedno je jisté - byla to jízda plná zábavy, vtipu a lásky !
Nebojím se tedy dát 5* !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

23.09.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

I já se řadím mezi ty, kdo mají rádi knížky Michaely Klevisové. Vůbec nevadí, že Prokletý kraj není typická detektivka. Odkrývání rodinné historie, dávné minulosti, které se odehrává v pošumavských lesích je vždy dobré a napínavé téma pro knížku. A hlavně, když tu knížku píše skvělá Míša Klevisová. Příběh má podzimní, nostalgickou atmosféru, která prostupuje celým příběhem, tajemství starého deníku, pejsky a hlavně kočičku Barušku, kterou jsem si oblíbila.
Výborné čtení, obalte se do deky, uvařte si horký čaj a šup do Jelení Hory !

22.09.2021 5 z 5

V jabloňovém sadu V jabloňovém sadu Susan Wiggs

Podzimní knižní sezónu jsem začala knížkou V jabloňovém sadu, která je sama tak krásně podzimní. Skutečně jsem si ji užila, je nabitá hřejivými emocemi a jedinečnou atmosférou. I já mám moc ráda staré věci, historii, a tak mi tento podmanivý příběh Tess, hledačky starých pokladů, učaroval. Tess postupně nalézá nejenom cenné starožitnosti, ale i svoji neznámou rodinu, lásku a srdce.
Příběh je nejenom krásně napsaný, ale je i okořeněn jablíčkovými a jinými recepty, které jsem sice poctivě pročetla, ale péct podle nich nebudu, i když na obyčejné, šťavnaté jablíčko jsem dostala pořádnou chuť !!

20.09.2021 5 z 5

Skleněné domy Skleněné domy Louise Penny

I když není vesnička Three Pines opravdová, i tak jsem ráda, že jsem tam mohla vklouznout a pár hodin pobýt v přítomnosti mně milých lidiček...Ano, jak píše autorka ve své poznámce, Three Pines je stav mysli, když dáme přednost toleranci před nenávistí, dobrotě před krutostí, laskavosti před šikanováním. Tak nějak to cítím i já.
I tak ale tentokrát dávám o hvězdičku méně. Musím být trošku spravedlivá. Tento příběh se mi líbil ze všech nejméně. Míchá se zde hodně politika s drogovou problematikou, a asi i proto mě celkově děj až tak nezasáhl, nepohltil.
Jsem ale ráda, že vím, kdo je cobrador a že existuje. Občas hlídá naše svědomí a to je moc potřeba !!

17.09.2021 4 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Klíč otvírá naše srdce a rozjitří všechny emoce. Je to příběh lásky, která byla od samého začátku odsouzena k zániku, příběh dívky, kterou smutný a těžký osud vehnal do ústavu pro duševně choré, kde se stala obětí doby. Příběh o lásce, která najde naplnění až po padesáti letech. Čtení je to velmi pěkné a pohodové, ale i dojemné a může vést i k zamyšlení... Určitě tento srdceryvný příběh ještě dlouho uchovám ve svých knižních vzpomínkách ! Očekávám další román této skvělé autorky !!

15.09.2021 5 z 5

Lilie pro nevěstu Lilie pro nevěstu Teresa Simon (p)

Lilie pro nevěstu - krásné čtení, které mě velmi bavilo a četla jsem s velkou chutí. Této německé autorce se obdivuhodně daří prolínání minulosti a přítomnosti. Líbilo se mi atraktivní prostředí světa vůní, i když ta linka z minulosti byla smutná, no doba válečných hrůz nemůže být příliš radostná. Zakázaná láska Nellie a kaplana Benedikta byla kořením celého děje. Také současný příběh z Kolína nad Rýnem, kde si Liv otvírá obchůdek s vůněmi byl super. Moje třetí setkání s autorkou dopadlo výborně !! Ráda doporučím!!

12.09.2021 5 z 5

Jak se dědí tajemství Jak se dědí tajemství Barbara O'Neal (p)

Ano, určitě je velmi dobré rozloučit se s létem zrovna touto knihou. Má krásnou obálku i název, který mnohé napovídá. Může se zdědit dům, auto, pole, ale třeba také tajemství...
Naše hrdinka Olivie zdědila nejenom staré a zchátralé panství, ale i jeho tajemství a šlechtický titul. Jak se s tím vším popere a kam bude směřovat svůj život se dočteme v tomto moc hezky vyprávěném příběhu. Hodně se mi zalíbil styl vyprávění, který je ve velmi poklidném tempu, uklidňuje, ale nenudí. Děj je okořeněn láskou i romantikou a zasazen do atmosféry deštivého anglického venkova.
Již mám doma připravenou ke čtení další autorčinu knihu - Když jsme ještě věřily na mořské víly a těším se na ni.

10.09.2021 5 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Poupátka mají nejenom krásný název, ale samozřejmě silné, aktuální téma, které bývalo často a dlouho tabuizované. Nejsem již mladá čtenářka, možná i proto mě tento román mladé, moderní autorky až tak nezasáhl. Nebyl to můj šálek čaje. Celkové zpracování mi až tak nesedlo, místy jsem se nudila, i když vím, že chování v rodinách a i pocity jedenáctileté Františky jsou dnes takové. Můžou být. Věřím, že je to někde i lepší, tradičnější.
Přečtení ale nelituji. Ani náhodou. Zase mi něco tento román dal, i když i něco vzal.

08.09.2021 3 z 5

Není to moje dcera Není to moje dcera Kate Hewitt

Silné, smutné a dojemné čtení, které dovede čtenáře nejenom k slzám, ale i k zamyšlení.
Moc často nevyhledávám ke čtení podobné knihy, příběhy, které jsou o nemoci a jejích útrapách, o bolesti a ztrátě. Vyvolává to ve mně smutnou náladu, melancholii a také strach a i proto takto emočně těžké příběhy čtu málokdy. Ale pravdou je, že život je už takový. A zrovna tato knížka byla moc hezky napsaná. Porozuměla jsem chování Milly a Kate, chápala jejich pocity, bolest, obavy a Alice jakoby se stala i mojí dcerou. Chtěla bych pochválit konec příběhu, ten se mi moc líbil. Byl totiž hořkosladký, a já cítila nejenom beznaděj a smutek, ale i naději a radost, která jistě jednou zase přijde.

08.09.2021 4 z 5

Kniha tužeb Kniha tužeb Sue Monk Kidd

Kniha tužeb je knihou, která naplnila a posílila moje srdce i duši. Nádherně vyprávěný příběh Ježíšovi manželky Any, i když její postava je zřejmě smyšlená, mě jako milovnici historických románů hodně zasáhl a posílil i moji víru. Víru v dobro, sílu slova a touhy, víru v mystérium kolem osoby Ježíše a jeho království. Království nebeské, které nesmíme hledat jen kolem nás, ale hlavně v sobě.
Příběh Any mě doslova uchvátil. Je silný, dojemný a fascinující. Ať se stane také inspirací pro všechny, kteří to potřebují ! Kniha tužeb je úchvatná a jedinečná !! Přečtěte si, prosím ! Nestává se často, abychom navštívili Nazaret, Alexandrii či Jeruzalém !!

05.09.2021 5 z 5

Dítě „L“ Dítě „L“ Tammy Cohen (p)

Dítě "L" je psychothriller jak má být ! Jen těžko se od čtení odchází a kniha zavírá, příběh je skvěle napsán a také já jsem od začátku přemýšlela, jak mohou dvě dějové linky, každá z úplně jiného prostředí, spolu souviset. Až postupně k závěru jsem začala chápat souvislosti a samotný konec byl šťavnatý až až. Epilog byl pak třešničkou na dortu.
Ano, za chyby se platí a dítěti lze opravdu ublížit mnoha způsoby. I o tom je tato kniha.
Ráda bych se podělila s jednou ze závěrečných vět, která mě v tu chvíli zasáhla:
Pro tento okamžik, jen pro tento okamžik, je láska vším. Nic než láska neexistuje.

02.09.2021 5 z 5

Milostný dopis Milostný dopis Tracy Rees

Drahá Blue,
Milostný dopis jsem dočetla. Má opravdu nádhernou obálku a věřím, že ta krásná dáma v modrých šatech jsi Ty. Žiji sto let po Tobě, ale musím uznat, že Richmond dvacátých let dvacátého století byl krásné a stylové místo k životu. Atmosféra té doby je magická a jedinečná. Ale i v Tvé době, stejně jaké v mé, se dějí hrozné věci. Je smutné, když manžel týrá a bije svoji ženu, tak jak se to dělo Delphine. Jste skvělá rodina a moc se mi líbilo, jak jste se o ni postarali a jak jste pomohli té smutné a zbídačené ženě. To ani v mé době lidé nedokážou. Láska má mnoho podob. Jsem ráda, že i Tebe nakonec potkalo štěstí a našla jsi lásku.
Milá Blue, jsi moderní a silná dívka. Vlastně už žena. Ráda jsem se podívala do Tvého světa a moc Tě pozdravuji, Tebe, Delphine, Midge, Merrigan i Barnabyho.
S úctou se loučí Zuzka

P.S. Bylo to moc pěkné čtení, historický román s dobovou atmosférou a dějem, který nikam nespěchal. Nejvíc mě pohltilo posledních sto stran, ale užila jsem si to !!!

30.08.2021 5 z 5

Záhada černolických vražd Záhada černolických vražd Jaroslava Černá

Ráda si občas přečtu také historickou detektivku. Záhada černolických vražd se odehrává v době třicetileté války, psal se rok 1646. Příběh pojednává o nesmírně krutém a tragickém osudu jedné chudé rodiny, kde přestane platit síla mateřské lásky a stane se vražda velmi nesmyslná a těžce uvěřitelná, která pak zničí celou rodinu. Případ vyšetřuje mladý vyšetřovatel Borek, který po vyřešení dostává ještě jeden úkol. A to vyřešit smrt bohaté a zlé paní radní, která si zase naopak svou smrt zasloužila nedostatkem lásky mateřské.
Knížky paní Jaroslavy Černé čtu moc ráda. I tato se pěkně četla a já si vychutnala jedinečnou atmosféru doby dávno minulé.

27.08.2021 4 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Ani tady nebudu šetřit hvězdičkami. Tolik knížky miluji a myslím, že téměř všechny by si zasloužily být pětihvězdičkové !!
Pařížská knihovna je pro mne očekávaný román o lásce ke knihám, ke knihovnám a knihovnicím. Je o spřízněnosti duší čtením - jsme tady přece bytosti spojené vášní pro čtení !!
Tento válečný příběh z Paříže se mi moc líbil, je laskavý a moudrý. Oblíbila jsem si Odile i Lily, jejich sílu, statečnost a odvahu.
Pařížská knihovna zajisté potěší a pohladí po duši každého milovníka knih !!

25.08.2021 5 z 5