zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Návrat na ostrov kamélií Návrat na ostrov kamélií Tabea Bach (p)

Návrat na ostrov kamélií je závěrečný díl bretaňské ságy od německé autorky. Všechny díly jsou čtivé, příjemné, pohodové a lahodné. Bezvadné čtení k chvílím relaxu a oddechu.
I v tomto díle se setkáváme se známými hrdiny z ostrova kamélií. Hlavní hrdinka Sylvie je těhotná a ostrov zasáhne přírodní katastrofa. Její manžel Mäel řeší staré rodinné trable a není na ostrově...
Knížku jsem přečetla rychle, bylo to hezké čtení s jemnou romantikou. Nejvíc ze všech se mi líbil díl druhý. Trojici ságy zdobí moc krásné obálky.

27.08.2020 4 z 5

Počkej na mě v Paříži Počkej na mě v Paříži Kristin Harmel

Počkej ně mě v Paříži je poutavý román, který je inspirovaný skutečným příběhem Američanky, která se provdala do Paříže a žila zde během druhé světové války.
Naše hrdinka Ruby bydlí se svým manželem Marcelem v bytě poblíž Eiffelovy věže, hned v bytě vedle bydlí židovský pár se svou dcerkou Charlotte. Ruby se s dívkou sblíží a stanou se přítelkyně... Co se bude dít dál, to už si přečtěte sami. Je to příběh o lásce i odvaze, o lidské statečnosti. Mě příběh nadchnul až ve své poslední třetině, bylo to nečekané, emotivní, překvapivé, smutné a já také proto dávám knize plný počet hvězdiček.
Až uvidím vlčí máky, vzpomenu si na tebe, Ruby !

26.08.2020 5 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Tak toto bylo zcela neplánované, ale velmi příjemné setkání se starými knižními hrdiny - Patrikem, Erikou, Annou, Majou, dvojčaty, Fjällbackou, Göstou, Bertilem …
Díky za to patří milé knihovnici, která mi knížku doporučila, a já ani nevěděla, zda jsem ji již nečetla. A zrovna tento díl byl nepřečten. Jedná se o poměrně rozsáhlou detektivku, kde se znovu mimo jiné objevuje příběh z 19. století, který je plný zla, nepochopení, a je extra silný. Příběh strážce majáku. Konec příběhu byl skvěle zpracovaný, přemýšlela jsem o něm.
Dobré čtení, kvalitní detektivka !

24.08.2020 4 z 5

Časy se mění Časy se mění Anne Jacobs

Nic nekončí. Všechno začíná zase od začátku. To nové má na sobě jiný šat, ale zpívá stejnou píseň.
Tak to je závěrečných pár vět této ságy, které se mi líbily. Bylo to příjemné a milé čtení, plné lásky k rodině a ke svým blízkým. Naposledy jsem zavítala na panství Dranitz a sledovala další osudy oblíbených hrdinů. A co se na panství nestalo ? Ve sklepě vykopali mrtvolu ženy, starou stovky let. A já současně četla příběh této ženy - abatyše z kláštera, který byl kdysi pod panských domem.
Mám ráda knihy Anne Jacobsové a už se zase těším na další !

22.08.2020 5 z 5

Nesmrtelný Cheops Nesmrtelný Cheops Valery Esperian

Nyní jsem ve svém čtení zavítala do dávné egyptské historie a četla román o druhém faraonovi IV. egyptské dynastie Cheopsovi. Kniha je prvním dílem z pěti připravovaných románů, které pojednávají o největších osobnostech starověkého Egypta.
Román se mi líbil. Bylo to čtení zajímavé, poučné, obohacující, ale jako žena jsem se dověděla i hodně o životě faraonových manželek, či o jeho milované matce královně Hetepheres. Již teď se těším na knihu o životě faraona Achnatona !

19.08.2020 5 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

No, já tedy určitě nejsem z ledu, a proto se mi toto čtení ohromně líbilo. Tento příběh ve mně vyvolal tolik emocí a adrenalinu, že jsem četla jedním dechem a nepřetržitě.
V Minneapolisu je tedy pořádná zima, mrzne až praští a naše hrdinka Jude řeší velmi zapeklitý a starý případ. Kdo je ten milý a naivní Chlapec, kterého najde u svých dveří ?
Tak toto bylo jedinečné, dechberoucí a mrazivé čtení, které mě potěšilo a nadchlo !!

16.08.2020 5 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

David Raker je můj oblíbený knižní hrdina. Tim Weaver je můj oblíbený spisovatel.
Nikdo není doma je výstižný a dokonalý název pro tento desátý díl jeho série.
Ostatně jako vždy se jedná o perfektní čtení, kdy ke konci příběhu všechny díly skládačky do sebe perfektně zapadnou. Jeho to čtení čtivé, záhadné, napínavé, prostě skvělé.
Kde se ztratilo devět obyvatelů yorkshirské vesničky Black Gale ? To musíte zjistit, čtěte !!

16.08.2020 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Tenhle ztřeštěný, veselý, úsměvný, ale i hluboce lidský román Fredrika Backmana byl příjemným čtením, ale určitě nepředčil mého oblíbeného Oveho, či nezapomenutelnou uklízečku Britt - Marii. Tito dva hrdinové totiž již navždy zůstaly v mé mysli, v mém srdci.
Úzkosti a jejich lidé je opravdu bláznivá komedie, která má v sobě kromě lidskosti také poselství. Jen mu musíme naslouchat a porozumět. Rozumět tomu, co nám pan Backman sděluje mezi řádky, cítit a vnímat jeho slova. Stará paní Estelle v knize podtrhla:
Láska je, že chci, abys byl.

13.08.2020 4 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

Čtení Bývalé manželky mě velmi bavilo, příběh mě docela vtáhl do děje a na chvíle s knihou jsem se těšila. Propadla jsem zvědavosti, jak se bývalá manželka Jen zachová, co udělá, kdo je Anna atd. Nataši jsem držela palce, její manžel Nick byl pěkný zlosyn, i když bohatý.
Bylo to zajímavé i místy napínavé čtení, určitě nelituji přečtení.
Bývalá manželka je thriller o rodině, touze po dítěti, majetku, důvěře, zradě, ale také o lásce, lásce mateřské. Dobré čtení to bylo !

11.08.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Víte, že tohle je moje úplně první kniha od Colleen Hooverové ? Nějak jsem tuto autorku míjela a myslela si, že její knihy nebudou nic pro mě, a ejhle ! Hned první kniha a vynikající čtenářský zážitek ! Pravda nebo lež je velmi čtivý a moderní thriller, pikantní a ostrý jak nejštiplavější čili papričky, napsaný spisovatelkou, která je velmi talentovaná.
Mistrovský byl i konec příběhu, líbil se mi moc, podle mě dokonalý závěr ! BRAVO !

07.08.2020 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Byla jsem docela zvědavá na tento thriller od pro mě neznámého rakouského autora. První díl série jsem dosud nečetla, ale myslím, že by se mi líbil a taky tak skvěle četl jako tento díl.
Oba hrdinové příběhu, ať už pedagog a analytik Maarten S. Sneijder, nebo jeho studentka Sabina, si získali mé sympatie a já jim fandila v jejich boji se zlem. Maarten je tedy skutečně svérázný chlapík, ale ve své práci je dokonalý. Má geniální mozek.
Dobrý thriller, který můžu doporučit !

05.08.2020 4 z 5

Králova třetí žena Králova třetí žena Jindřiška Kracíková

Miluji historii a také proto jsem sáhla po tomto románu. Už jen ten název Králova třetí žena je velmi lákavý a výstižný. Kniha mladé české autorky je velmi vydařená. Prostě skvělá !
Děj románu se odehrává v daleké historii a je příběhem krásné, chytré Uručanky Bintaji, která je také skvělou léčitelkou. Bintaja je provdána za gebalského krále Jakinela a je jeho třetí ženou. Její osud je neskutečně krutý, stává se obětí zrady, nenávisti, zlosti a žárlivosti. Všechny tyto lidské emoce platí v každé době. Příběh se krásně četl, byl nejenom čtivý a krásný, ale i obohacující a dojemný. Závěr mě nadchnul, byl nádherně zpracovaný !

30.07.2020 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

I když čtu hodně, toto čtení bylo pro mě něco zcela nového. Chtěla jsem zkusit horor a nelituji. Dokonce jsem zažila chvíli strachu, kdy u nás doma manžel otevřel dveře, a já se při čtení hrozně polekala... Bylo to osvěživé čtení, které probudilo mou spící fantazii.
Darcy Coates tedy umí psát, má bujnou představivost a skvělé pero. Líbilo se mi to.
Miluji staré, opuštěné domy, vždy přemýšlím o jejich minulosti, mají silnou atmosféru. Dům Carrowů tady ožívá, je plný své tíživé minulosti, zla, duchů, a parta nadšenců se to snaží změnit. No, tedy já asi sáhnu i po dalším hororu od paní Darcy.

26.07.2020 5 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Joy Fieldingová má moji letitou přízeň a její knihy velké místo v naší knihovně.
I tato její novinka je opět skvělá. Není to její top kniha, ale to je věc názoru. Thriller je příběhem čtyř žen, Joan a Paige (matka a dcera), Chloe a Heather. Chloe je vdaná kámoška Paige a Heather pak její nedobrá sestřenice. Celým příběhem se táhne jako nit seznamka. Paige totiž ztratí práci i přítele a nového hledá právě na seznamce. A to nemusí být bezpečné !!
Při čtení jsem se dokonce smála, vztah matky s dcerou a jejich komunikace byly opravdu velmi povedené. Jen ten závěr mi nějak nesedl. Měla jsem o něm zcela jinou představu, ale co, vše nemůže být podle mého.
Přečtěte si, tato kanadská autorka je pořád ve formě !!

24.07.2020 4 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Milý pane Hájíčku, Váš román byl pohlazením pro mou duši ! Děkuji za něj !!
Na Vaši novou knihu jsem se tolik těšila a to jsem ani v nejmenším netušila, že mi její obsah bude tak blízký. Že tomu, co prožívá Marie a její sestra, tomu všemu tak rozumím !
Váš román byl jednoduše skvělý. Odehrává se v krásném prostředí Českého Krumlova, které mi není až tak blízké, ale líbí se mi. Chtěla bych číst ještě dál, no každý příběh končí. Někdy i já nacházím plachetnice na vinětách, přemýšlím o nich, o životech svých stárnoucích rodičů, o jejich minulosti, a o mé budoucnosti. Ještě jednou Vám děkuji !

21.07.2020 5 z 5

Hrdina z hor Hrdina z hor Suzanne Enoch

Zachtělo se mi trošku romantiky, zatoužila jsem po kvalitní historické romanci. Romány Susanne Enoch mě již delší dobu vábily a lákaly, chtěla jsem být znovu na Skotské vysočině, cítit vůni vřesu, moře, toulat se po komnatách hradu s vévodou z Lattimeru :-)
Pěkné to bylo, věru. Tolik lásky a polibků. Co jsem chtěla, měla jsem. Je to čtení nenáročné, odpočinkové a víte, že už teď si rezervuji další díl ze série ? Mám občas ráda sladké !

19.07.2020 4 z 5

Pod karmínovým nebem Pod karmínovým nebem Elizabeth Haran

Pod karmínovým nebem je další skvělá oddechovka od známé australské autorky Elizabeth Haran. Moc se mi líbila. Je to opravdu pěkné čtení, příběh je spletitý, hezky rozvětvený, lehce romantický a také historický. Odehrává se v 19. století, v Austrálii.
Kniha je příběhem Magii a Patrika, kteří se vezmou po krátké známosti, no Patrikova rodina je hodně bohatá a nestojí o dceru irských přistěhovalců. Magii od Patrika odchází a odjíždí do Perthu. Netuší, že čeká Patrikovo dítě...
Máte-li rádi příběhy o lásce, tak tento vám s chutí doporučím !

17.07.2020 5 z 5

Pravá matka Pravá matka Shalini Boland

Shalini Boland byla pro mě doposud neznámá autorka, ale po přečtení Pravé matky si ji určitě zapamatuji. A budu se pídit po jejích dalších knihách.
Pravá matka je tak překvapivě malá knížka, s nemnoha stránkami, akorát tak do ruky. Skrývá v sobě ale báječný psychologický thriller, čtivý tak, že jsem zvědavostí šílela, a čtení si náležitě vychutnala. Je příběhem matky - Tessy, která v životě ztratí všechno. Vlastně to nejcennější - děti. Když se u jejího kuchyňského stolu objeví malý chlapec a říká jí maminko... tak to je začátek víc jak skvělý.
No, přečtěte si, další parádní thriller je tady !!

15.07.2020 5 z 5

Růže a čokoláda Růže a čokoláda Teresa Simon (p)

Moc pěkná a čtivá oddechovka. Je krásná jako růže a chutná a voní čokoládou. I když to vůbec není nic sladkého. Děj se odehrává v Drážďanech, kde má Anna Keplerová své čokoládovny. Opravuje také vilu, kterou zdědila po svém dědečkovi. Jaké je ale tajemství této vily ? Jaké byly osudy tří žen, obyvatelek vily ?
Příběh je protkaný dopisy, starými sto let, které Anna objeví v záhonu růží. Osud Heleny, její dcery Emmy a pak Charlotty je ukryt v těchto denících, které vypovídají o jejich životech. Mám ráda příběhy, kde se současnost snoubí s minulostí !

12.07.2020 5 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Již pojedenácté jsem vstoupila do malebné a kouzelné kanadské vesničky Three Pines, plné svérázných a milých postav, kde svůj důchod tráví komisař Armande Gamache a jeho žena Reine-Marie. Když devítiletý Laurent najde v lese obří zbraň a sedmihlavou nestvůru, nikdo mu nevěří, ani komisař. Pátrání začíná, když je na druhý den nalezeno chlapcovo tělo. Byl zabit... Kdo je autorem té hrozné zbraně, kdo z vesničky o tom něco ví ?
Jako vždy je to vynikající a nadprůměrné čtení.
Docela ráda bych bydlela se zchátralou starou básnířkou Ruth a její husou. Stejně jako Evie.

10.07.2020 5 z 5