zuzi1162 zuzi1162 komentáře u knih

Naše město pod tíhou času Naše město pod tíhou času Peter Kent

Nooo, ilustrace hezké. Informace odhaduju tak pro 8-12 let, takže jako doplněk k dějepisu dobré. Pro tenhle věk asi adekvátní. Ale jinak jsem nějak měla pocit, že je toho nějak málo. Nic nového, než se dozvíte v dějěpisu ve škole, tam bohužel není.

14.04.2015 3 z 5

Cvičení pro pružnou postavu Cvičení pro pružnou postavu Lydie Raisin

Pro mě to bylo uplně perfektní cvičení a to nerada cvičím. Patnáct minut denně bylo akorát a to jsem občas cvičila i déle. Jde o protahování s trochou posilování a po každém cvičení jsem se cítila opravdu svěže. Teď cvičím další autorčinu knihu a jsem opravdu spokojená. Ilustrace a popis cvičení jsou vyčerpávající, a to jsou tam ještě malé informace navíc na každé straně.

14.04.2015 5 z 5

Život za životem Život za životem Kate Atkinson

Teda, pecka. Konečně kniha, která není jen knihou. Kate Atkinsonová mě ještě nikdy nezklamala. Jen doporučení, pro ty co čtou víc knížek najednou ... tady to nedělejte, ať nemáte guláš v tom, co se tam děje. Pro mě to byla brilantní kniha.

09.04.2015 5 z 5

Vědci proti zločinu Vědci proti zločinu Brian Innes

Určeno pro nadšence do forenzních věd. Je tam spousta obrázků a okýnek s dodatečnými příběhy, ale cílovou skupinu, bych viděla tak 15-18.

09.04.2015 4 z 5

Milénium, Stieg a já Milénium, Stieg a já Marie Françoise Colombani

Krátká knížka s postřehy Evy Gabrielsson. Poučné pro všechny milovníky Milenia. Vždycky mě zajímají i příběhy za knihou, ale tenhle je teda silný. Skoro se stydím, že jsem si Milenuim koupila a tím přispěla těm hajzlům, co Evě odepřely její dědictví.

09.04.2015 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Kniha se mi moc líbila, ale ke konci už šlo jen o čtení různých útržků a to už mě moc nebavilo.

27.03.2015 5 z 5

Široké okno Široké okno Daniel Handler

Jednička mě nadchla. Půjčila jsem si celou sérii domů, ale vydržela jsem jen do tohoto třetího dílu. Stále se opakující větné motivy a dovysvětlování byly na mě moc. V první knize mi to přišlo, že to má šmrnc, zde už mě to spíš nutilo přeskakovat celé odstavce.

25.03.2015 2 z 5

Matěj objevuje Matěj objevuje Alberto Pez

Text je opravdu jednoduchý, tak pro tříleté bych tipovala a moc vtip to nemá, ale pro ty tříleté asi akorát. Dá se při tom diskutovat a věcech kolem, takže knížka jen podbídne k diskuzi s dítětem. Ilustrace jsou na druhou stranu krásné.

23.03.2015 5 z 5

Madlenka a brejličky Madlenka a brejličky Lenka Zemanová

Mě to přišlo perfektní. Navíc nás to zastihlo v opravdu příhodném čase, kdy jsme dcerku připravovali na návštěvu doktora očaře. Ilustrace jsou krásné a text odpovídá tak 3-5 letým dětem.

23.03.2015 5 z 5

Přátelství navzdory Hitlerovi Přátelství navzdory Hitlerovi Judita Matyášová

Ani si neumím představit, kolik práce to muselo autorku stát. Klobouk domů. Kniha je navíc velice vkusně vytišněna a zpracována.

19.03.2015 5 z 5

Je důležité, aby děti spaly s kočkou v posteli Je důležité, aby děti spaly s kočkou v posteli Alberto Pez

Je to skoro perfektní knížka pro děti .... a skoro říkám jen proto, že jsem spíš psofil.

17.03.2015 5 z 5

Hravá zvířátka -Chytré hrátky se zvířátky Hravá zvířátka -Chytré hrátky se zvířátky kolektiv autorů

Jsou to takové první primitivní puzzle pro děti. Jen škoda, že jsou jich tam jenom tři.

17.03.2015 5 z 5

Věda zla: Nová teorie lidské krutosti Věda zla: Nová teorie lidské krutosti Simon Baron Cohen

Docela zajímavé čtení, místy ale příliš odborné. Některé myšlenky by stálo za to rozšířit mezi veřejnost, která má pocit že zlý lidé se pro zlo rozhodli. Nechtěla bych je v žádném případě bránit, ale je vidět, že i na takovéto věci se nedá koukat černobíle.

17.03.2015 4 z 5

Rákosníček a rybník Rákosníček a rybník Zdeněk Smetana

Krásné čtení. Ale přestože nedám dopustit na knihy, zde je televizní večerníček lepší .... Bohdalová tomu dala prostě něco navíc.

16.03.2015 5 z 5

Doktore, ne tak zhurta! Doktore, ne tak zhurta! Patrick Taylor

Nezklamalo, a navíc mi přijde jako nejlepší z celé série. Jen mi tam ale chyběl mladý Laverty.

14.03.2015 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Nějak mi to nešlo se začíst.

07.03.2015 2 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Líbilo, líbilo, líbilo. A to jsem si to v knihovně půjčila jen kvůli obálce a Výzvě :). Už jsem si objednala i další její knihu a těším se, zda napíše něco dalšího.

17.02.2015 5 z 5

Co dítě sděluje, když nakreslí svou rodinu Co dítě sděluje, když nakreslí svou rodinu Tomáš Novák

Knížečka útlá, ale myšlenky zajímavé. Rozhodně se teď na dětskou kresbu rodiny budu dívat trochu více než doposud. Obsahuje spoustu dětských obrázků rodin, na nichž autor popisuje základní atributy té dané kresby. Možná by si to zasloužilo lepší grafické zpracování, ale chápu, že to je o počtu čtenářů. Takže u mě dobrý.

16.02.2015 5 z 5

Povídky nejen o psech Povídky nejen o psech Jan Werich

Pan Werich je Pan s velkým P.

13.02.2015 5 z 5

Anna chce skočit Anna chce skočit Lucie Lomová

Mě se líbilo, i když konec mě trochu zaskočil :).

13.02.2015 5 z 5