20 000 let vaření přehled

20 000 let vaření
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124855/20-000-let-vareni-124855.jpg 4 5 5

Rozkoš z hodokvasu náleží všem věkům, všem stavům, všem zemím a všem dobám, a zůstává naší poslední útěchou, když už nás nemůže potěšit nic jiného.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize 20 000 let vaření. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

vvikingg
07.09.2024 5 z 5

Kdo pracuje v gastronomii nebo doma rád vaří, tuhle knížku ocení, díky množství málo známých a zajímavých informací, kterými je kniha nabitá. Římané pořádali hostiny tak velkolepé, že vešly do dějin, v knize popsána hostina u Trimalchiona. Mnichům v klášterech vděčíme za zdokonalení vaření piva a klášterní elixíry, dnes známé jako likéry. Za příborový nůž s kulatou špičkou můžeme poděkovat Ludvíku XIV., který neměl rád když se při hostině vraždilo, úmyslné rozříznutí ubrusu při hostině, bylo něco jako pozdější hození rukavice, tedy výzva na souboj, podobných zajímavostí je v knize více. Evropský novověk přivítal kávu, cukr a brambory , Jan Svatopluk Presl, náš přirodovědec v roce 1846 napsal, bez brambor nyní pokolení lidské nemůže býti, rostlina ta značí pro lidstvo největší prospěch, který získalo z objevení Ameriky. plný počet hvězd.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha 20 000 let vaření v seznamech

1987  86%Svět barev