Ahoj, dievčatko přehled

Ahoj, dievčatko
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535373/bmid_ahoj-dievcatko-66087f0e754e5.jpg 4 51 51

William Waters vyrastal v dome poznačenom tragédiou s rodičmi, ktorí sa naňho sotva dokázali pozrieť, nieto ho ešte milovať. Preto sa mu uľaví, keď získa vďaka basketbalu štipendium ďaleko od domova. Čoskoro sa zoznámi s Juliou Padavanovou, temperamentnou a ambicióznou ženou, ktorá Williama neprestáva prekvapovať. S Juliou prichádza aj jej rodina, keďže ona a jej tri sestry sú nerozlučné: Sylvie je najšťastnejšia s nosom v knihe a predstavuje si iný život, než je očakávaná cesta manželky a matky, Cecelia je slobodomyseľná umelkyňa a Emeline sa o všetkých trpezlivo a s láskou stará. Padavanovci bez rozmýšľania začlenia Williama do svojej milujúcej a chaotickej domácnosti. Na povrch však vypláva temnota z Williamovej minulosti, ktorá ohrozuje nielen Juliine starostlivo pripravené plány do budúcnosti, ale aj neochvejnú oddanosť sestier. Výsledkom je katastrofálny rodinný rozkol, ktorý zmení ich životy na celé generácie. Bude lojálnosť, ktorá ich kedysi scelila, dosť silná na to, aby ich opäť spojila, keď na tom najviac záleží? Ahoj, dievčatko je pocta nadčasovej klasike Malé ženy od Louisy May Alcottovej. Ide o hlboko dojímavý portrét toho, čo je možné, keď sa rozhodneme milovať niekoho nie napriek tomu, kým je, ale práve preto.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji.
Literatura světová Romány
Bude vydáno: , Tatran (Bratislava)

Hello Beautiful , 2023

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ahoj, dievčatko. Přihlašte se a napište ho.

knihomolka.olga
22.06.2024 5 z 5

Toto je jedna z TĚCH knih..... zůstanou ve vás a nutí vás klást otázky a odpovídat na ně.
Krásně napsaný společenský román, smutný, melancholický, znepokojivý příběh.

bookcase
22.06.2024 5 z 5

Původně jsem měla trochu jinou představu o ději a trošku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak... krásná kniha, smutná, nakonec do sebe vše zapadalo.

kalinkacz
15.06.2024 5 z 5

Ahoj krásko je společenský román, který v zahraničí sbíral skvělé ohlasy a získal si i srdce Baracka Obamy!
Díky této knize jsem si uvědomila, jak moc mám ráda příběhy obyčejných rodin, které se odehrávají v průběhu x desítek let...
V příběhu sledujete 4 sestry, jejich rodiče a klíčovou postavu Williama, který vlastně změní vztahy v celé rodině...
Kniha je přirovnávána ke klasice Malé ženy a já musím říct, že určitý odkaz tam vidím, byť podobná přirovnání moc nevyhledávám.
Styl psaní je jednoduchý, čtivý a i přesto, že děj není nikterak akční, tak jsem se nemohla dočkat každé volné chvíle, kterou s knihou strávím.
Vlastně to byl obyčejný příběh obyčejné rodiny, který mě ve výsledku neobyčejně zasáhl a já mu nemám co vytknout!
Julie, Sylvie, Emeline, Celelie, Rose, Williame... Děkuju. Děkuju za vše.
Pokud se vám líbila kniha Nejhezčí dny našich životů, tak vás rodinná sága Ahoj krásko taky dostane! Prosím více takových knih!
Od Ann Napolitano u nás vyšla ještě kniha Milý Edwarde, už se nemůžu dočkat, až se do ní pustím!
P. S. A prosím, pokochejme se tou luxusní obálkou alespoň na chvilku!
P. P. S. Upozorňuji, že se v knize vyskytuje celá řada citlivých témat, která mohou být pro některé čtenáře znepokojivá.

Hra na kočku a na myš, Druhá smrt a další knižní novinky (14. týden)

31.03.2024

Kniha Ahoj, dievčatko v seznamech