Balada pro Emily přehled

Balada pro Emily https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523644/bmid_balada-pro-emily-651aacbee77fc.jpg 4 192 192

Psychologický thriller inspirovaný skutečnými událostmi. Kamila slíbila své matce, že se postará o úklid a prodej starého domu, v němž před mnoha lety společně bydlely. S vidinou snadno získaných peněz, díky nimž by si mohla splnit své sny, odjíždí do pohraniční sudetské vesničky, aby se pustila do práce. Netuší však, že špína, zatuchlost a tajemně popsané stěny jsou tím nejmenším zlem, které tady na ni číhá. Opuštěný dům má totiž velice pohnutou historii a Kamilin příjezd v něm probouzí něco, co zde přebývá už hodně dlouho a co nehodlá jen tak zapomenout na dávné křivdy. To něco Kamilu volá to něco na ni celý ten čas čeká a teď, když se konečně vrátila, už ji to jen tak nepustí.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Balada pro Emily. Přihlašte se a napište ho.

lalela
21.05.2024 2 z 5

Opět knížka, na kterou jsem se těšila a opět tolik zklamání. Přišlo mi, že v knížce byl strašný chaos, v ději, v písemné formě. Nevadilo mi ani, že se přeskakovalo do různých roků, takové knížky mám moc ráda, ale něco bylo tak nějak uspěchané, samotářské, něco zase až moc nadnesené. Knížka byla sice z části podle skutečné události, ale byla napsaná tak, že jsem se opravdu nutila, abych ji dočetla do konce.

eDex
20.05.2024 5 z 5

Páni. Tato duchařinka mladé české autorky byla bomba.

Nedivím se, že je čtenáři napříč sociálními sítěmi chválena a doporučovaná.
Musím přiznat, že se mi původně, po zklamání z posledních - a ne příliš povedených knih několika jiných českých autorek obdobného žánru, do čtení této knihy moc nechtělo...
ALE. Dobře jsem udělala.

Toto totiž byla exkluzivní záležitost.
Psychothriller, horor, slibuji, že se budete bát a hltat stránky, abyste se dozvěděli, jak tři napínavé linie příběhu dopadnou.

Autorka je skvělá vypravěčka, používá krásnou češtinu, umí výborně navodit atmosféru a v knize se pořád něco děje.
Tleskám.
A doporučuji, přečtěte si tento poklad současné české tvorby.
Rozhodně a oprávněně stojí za to.

ColoringMartina
17.05.2024 5 z 5

Doporučila bych Baladu pro Emily někomu dalšímu? Stoprocentně ano! Jarmila je skvělá vypravěčka, předvedla to již ve své prvotině a s Emily to jen potvrdila.
Tři dějové linie a všechny čtivé a napínavé. Řádky odsýpají jeden za druhým, člověk se ani chvíli nenudí.
Mě nejméně bavila současnost, s Kamilou ani Erikem jsem si moc nedokázala utvořit vztah, on mi přepadal moc ideální ona zas trochu přihlouplá, ale tak to mělo být, aby to fungovalo.
Zato Veronika, tu bych místy nejradši sama zaškrtila, na druhou stranu ve mně vzbuzovala ochranitelské pudy. To byla skvělá postava i když chápu, že pro mnohé kontroverzní. Za mě to byla právě ona, kdo celou knihu táhl.
A malá sladká Emily a její osud, to bylo smutné, citlivé, dojemné.
Prostě opět skvělá kniha a už teď se těším, co nám zase paní autorka napíše. Její knihy mají v mé knihovničce místo jasné :))

Čas lovu, Naše vina a další knižní novinky (43. týden)

22.10.2023

Dům má novou majitelku, Bůh ji ochraňuj.

Lidi jsou svině, děsný svině, a je jedno, na který straně barikády stojíš.

Byla se jakžtakž ochotná smířit se strašidlem v baráku, ale oživlé plyšové zvířátko bylo i na ni trochu moc. Fuj!

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Balada pro Emily v seznamech

v Právě čtených11x