Biela kráľovna přehled

Biela kráľovna
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495162/bmid_biela-kralovna-aGT-495162.jpeg 4 86 86

Vojna ruží pokračuje. Nepríčetného kráľa Henricha z rodu Lancasterovcov vystrieda na anglickom tróne mladý ctižiadostivý York Eduard. Ten sa napriek všetkým pravidlám tajne ožení s krásnou vdovou Alžbetou Woodvillovou z rodiny podporovateľov Lancasterovcov. Manželstvom z lásky si však Eduard proti sebe poštve najbližších podporovateľov vrátane vlastnej rodiny. Jeho brat Juraj a „kráľotvorca“ gróf Wawrick sa vo Francúzsku spoja s bývalou kráľovnou Margarétou z Anjou, aby z Toweru oslobodili Henricha, odstránili Eduarda a za kráľa korunovali Eduardovho brata Juraja.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Slovart (SK)

The White Queen , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Biela kráľovna. Přihlašte se a napište ho.

ZuzziŠ
20.03.2024 3 z 5

Možná jsem příliš rychle za sebou přečetla od autorky tři knihy - a možná se mi přejedla.
Ale prostě jsem měla pocit, že tahle kniha nikdy neskončí, pořád se potáhne, a hlavní hrdinka bude pořád vědět a já budu se pořád babrat v červené knihovně zasazené na královský dvůr a ne historický román.

Petras_ka
06.09.2023 5 z 5

Perfektne napísaný historický román plný kráľovských intríg, lásky, nenávisti, bažení po moci a pomste. Philippa Gregory je naozaj výborná rozprávačka. Napriek tomu, že v príbehu vystupuje množstvo postáv, niekoľkokrát aj s rovnakým menom sa čitateľ v deji zorientuje kto je kto. Mne celkom pomohlo si niektoré postavy vypísať.
Veľmi pútavé čítanie, odporúčam.

milkara
31.10.2021 5 z 5

Historická kniha ze série Války růží. Četla jsem po shlédnutí seriálu Bílá královna a nelituji. Skvěle a čtivě napsáno,čte se jedním dechem proto jsem si sehnala téměř všechny díla této autorky a postupně čtu další příběhy. Škoda jen, že už knihy nebyly znovu vydány a pokud je člověk chce vlastnit, musí někdy sáhnout opravdu hluboko do kapsy. Holt za kvalitu se platí!

Jedeme v tom spolu, Dokonalé léto a další knižní novinky (29. týden)

17.07.2022

Kniha Biela kráľovna v seznamech