Čech částečným Číňanem přehled
Ota Ulč
![Čech částečným Číňanem Čech částečným Číňanem](https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35167/cech-castecnym-cinanem-35167.jpg?v=1272317240)
Cestopisná reportáž pojednává o transformacích v Číně po proletářské revoluci i o změnách Tchaj-wanu a Hongkongu v průmyslovou velmoc během 60.-80.let 20. století.
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čech částečným Číňanem. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (2)
![jprst jprst](https://www.databazeknih.cz/img/users/empty.jpg?v=1446561771)
21.12.2011
![3 z 5 3 z 5](img/content/ratings/3.png)
Tato kniha je důkazem, že cestopis se dá napsat s humorem a tak čtivě, že ho s chutí přečte i čtenář, který cestopisy až tak moc nemusí.
5
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Čech částečným Číňanem v seznamech
v Přečtených | 7x |
v Mé knihovně | 2x |
v Chystám se číst | 5x |
v Chci si koupit | 1x |
Autorovy další knížky
2013 | ![]() |
2004 | ![]() |
2009 | ![]() |
1998 | ![]() |
1992 | ![]() |
Knížku čtu už podruhé a líbí se mi ještě víc než při prvním čtení. Ota Ulč s humorem přibližuje čínské reálie a mentalitu obyvatel této nepředstavitelné země. Letmé setkání s Japonskem v úvodu také prozradí ledacos zajímavého i o zvycích tohoto asijského národa. Pravda, kniha byla napsána již před nějakým tím rokem, ale pochybuji, že by se lidé dokázali za ty roky nějak podstatně změnit. Čína je podle všeho země, se kterou můžeme obchodovat a udržovat dobré vztahy, ale kamarádit se asi nebudeme. Po přečtení knihy uvidíte proč. :-)