Černý mustang přehled

Černý mustang
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542253/bmid_cerny-mustang.jpg 4 353 353

Sběratelské vydání slavného Mayova díla s ilustracemi Zdeňka Buriana! V edici KOD vychází v reedici napínavý krátký román, v němž hlavní roli hrají Vinnetou a Old Shatterhand. Stejně jako kupříkladu Syn lovce medvědů je dílo napsáno v er-formě, třebaže Old Shatterhand, vypravěč Vinnetoua, je téměř po celou dobu na scéně. Příběh pro Albatros skvělým způsobem převyprávěl Vítězslav Kocourek, Jak je tomu u sběratelských vydání v edici zvykem, kniha obsahuje veškeré ilustrace, které Zdeněk Burian k tomuto dílu vytvořil.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Der schwarze Mustang, 1899

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Černý mustang. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (38)

Lucif
20.02.2024 5 z 5

Z dětství jsem si děj moc nepamatovala, jen jsem věděla, že to byla dobrá kniha. Nyní jsem ji četla se synem znovu a vlastně mě dost mile překvapila. Napínavá, poučná, úzká kniha, která se velmi dobře čte. Pro každého, kdo má rád dobrodružství.

sajanka
18.07.2023 3 z 5

Knihu Černý mustang jsem kdysi nemohla opomenout, jako všechny knihy Karla Maye, které jsem tak ráda jako dítě hltala.

jan7113
28.05.2023 4 z 5

Správná dobrodružná mayovka. Taková skoro povinná klukovská četba. A musím říct, že i v mém pokročilém věku mě bavila. Padouši jsou vždy podlí, klaďasové za všech okolností kladní, no a Old Shatterhand a Vinnetou? Ti jsou nejen nejkladnější a nejspravedlivější, ale také nejpředvídavější a tudíž jsou vždy tam, kde jich je nejvíc zapotřebí. Ovšem tím nejnepostradatelnějším ze všech je samozřejmě všeználek Hobble Frank.

Kouzlo polární záře, Krvavá spása a další knižní novinky (39. týden)

22.09.2024

Kniha Černý mustang v seznamech