Čierna a purpurová přehled

Čierna a purpurová
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491328/bmid_cierna-a-purpurova-0du-491328.jpg 5 596 596

Skutočný príbeh lásky esesáka a mladej Slovenky počas druhej svetovej vojny Milena Zingerová, mimoriadne hudobne nadaná Bratislavčanka, smeruje s prvým ženským transportom do Osvienčimu. Vystrašené dievča odsúdené na pomalú smrť chce za každú cenu prežiť peklo nemeckého vyhladzovacieho tábora. A osud jej dáva šancu: má zaspievať na narodeninovej oslave svojho nepriateľa... A tak sa zrodí jeden z najneobyčajnejších milostných príbehov holokaustu.... celý text

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , Lindeni

Czerń i purpura, 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čierna a purpurová. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (178)

DJDunda
29.09.2024 5 z 5

(SPOILER) Pôvodne som od knižky čakala niečo úplne iné, ale bola skvelá. Po časti o jedení pečene iného človeka, ktorá bola opísana tak naturalisticky, sa mi prvýkrát v živote stalo, že som musela prestať čítať, no neskôr som sa ku knižke vrátila a som za to rada.
Príbeh krásne ukazuje, ako sa dá neistý človej nenápadne postupne manipulovať, až kým prepukne k uvedomeniu a nedoķáže sa vrátiť späť. Celá kniha vyvolávala množstvo emócií a veľmi sa mi páčil reálny koniec, napriek tomu že bežne obľubujem skôr tie presladené ,, a žili spolu šťastne až kým nepomreli,,. Jediná vec, ktorú som nepochopila, respektíve mi nesadla: ako to, že sa obe sestry tak skoro po vojne vydali?
Každý človek, nech spácha čokoľvek, má niekde na svete osobu, ktorá ho bude napriek tomu bezhranične milovať.

alexis818
18.08.2024 5 z 5

Skvělé napsaný román,který mě jen tak nepustí.

čef
05.08.2024 5 z 5

Válečná historie nepříliš romantické lásky mezi věznitelem a vězenkyní v hrůzném prostředí koncentráku za druhé světové války. Příběh je založen na skutečném případu, ovšem literatura faktu to není. Mnoho nového z historie se tedy nedozvíme, nicméně je to napsáno bez ideologického zkreslení s důrazem na dilemata hrdinů, což může leckoho zaujmout.

Šachy pod sopkou, Ztraceny v Paříži a další knižní novinky (25. týden)

19.06.2022

Lvi na výsluní a další knižní novinky (22. týden)

29.05.2022

Knižní novinky (38. týden)

13.09.2020

S nadějí, i když naivní, se prostě žije lépe.

Rasismus činí lidi slepými.

Trpět o samotě je cesta vedoucí k zoufalství a prázdnotě.

Kniha Čierna a purpurová v seznamech

v Právě čtených13x
v dalších seznamech10x