Děs sídla Wake's End přehled
Michelle Paver
„Cosi se vynořilo z temnot…“ Suffolk, eduardovské období. Osamocené panství v odlehlém koutě mokřadu: třpytící se divočiny, jejíž šeptající rákosí střeží dávná tajemství. A Maud, osamělé děvče vyrůstající bez matky, vychovávané pouze přísným otcem. Když otec na hřbitově najde středověký obraz ďábla, probudí se bezbožné síly. Maudina bitva začíná. Musí přežít ve světě plném čarodějnictví, odvěkých legend jejího milovaného mokřadu a děsivých démonů otcovy minulosti. Román Wakenhyrst, odehrávající se v průběhu pěti staletí, je temný gotický thriller o vražedné posedlosti a touze jedné dívky roztáhnout křídla a být volná.... celý text
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Děs sídla Wake's End. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (64)


Příběh mě osobně nadchnul, bohužel byl ale podle mě až moc zaměřený na náboženství. Nechápejte mě zle, proti náboženství nic nemám, ale čeho je moc, toho je příliš.
Líbila se mi hlavní postava, která dokázala uzemnit svou svéhlavostí a urputností na ženu té doby.
Toto dílo bych určitě nenazvala hororem, protože v něm nebylo žádné nadpřirozeno, ani tak velké mysteriózno. Určitě bych ho zařadila mezi gotické romány, kde figuruje jakýsi neurčitý okultismus a docela dobře v něm fungují různé pověry.
Otec dívky mi přišel jako nechutný fanatik.


Tak tohle mě bohužel nenadchlo. Takové nijaké, horor to rozhodně nebyl. Tohle bylo hodně podprůměrné.
Související novinky (1)
Knižní novinky (12. týden)
21.03.2021
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Děs sídla Wake's End v seznamech
v Právě čtených | 3x |
v Přečtených | 205x |
ve Čtenářské výzvě | 24x |
v Doporučených | 2x |
v Mé knihovně | 210x |
v Chystám se číst | 116x |
v Chci si koupit | 38x |
v dalších seznamech | 2x |
Štítky knihy
Anglie viktoriánská doba horory strašidelné domy georgiánská Anglie gotické romány duchařské rományAutorovy další knížky
2005 | ![]() |
2021 | ![]() |
2012 | ![]() |
2010 | ![]() |
2006 | ![]() |
Tato kniha mě zaujala svou nádhernou obálkou a čekala jsem od ní něco na způsob Darcy Coates - strašidelný příběh, od kterého se nemůžete odtrhnout. Bohužel se nejednalo o napínavý horor, nýbrž o nudný gotický román, na který si brzy nevzpomenu.