Děsivé radosti přehled

Děsivé radosti https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269126/bmid_desive-radosti-269126.jpg 4 137 137

Tři povídky klasika sci-fi žánru v luxusním komiksovém provedení! Talentovaný kreslíř Michal Suchánek si vybral ke svému impozantnímu komiksovému startu tří příběhy Ondřeje Neffa a neuvěřitelným způsobem je převedl do nového média. Prožijete zakázanou romanci, vedle které je 50 odstínů opravdu jen šeď (Jitro pro hroznou radost), zjistíte, že hamižnost se nevyplácí ani ve vesmíru (Kšeft za všechny prachy) a na závěr budete svědky rozhovoru s cestovatelem v čase, který si jako místo pro svou exkurzi zvolil koncentrační tábor (Konec dobrý, všechno dobré). K tomu všemu ještě v knize najdete bonusové nákresy a texty Ondřeje Neffa o vzniku příběhů.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Děsivé radosti. Přihlašte se a napište ho.

PavlenaT
09.05.2024 4 z 5

Pan Neff psát umí. Přečtu si všechno, co napíše.

Politre
15.03.2023 5 z 5

S tvorbou našeho předního autora sci-fi Ondřejem Neffem jsem se dosud nestřetl a nikdy jsem po seznámí s ní ani netoužil, což musím uznat byla obrovská chyba, protože po přečtení Suchánkova komiksu nemohu jinak než udělit maximální hodnocení. Jednoznačně nejlepší povídkou je pro mě Konec dobrý, všechno dobré, s prostředí koncentračního tábora, která nahlíží na práci fotoreportáže, tak jak jsem o ní sám nikdy neuvažoval a ukazuje jak lze neetická někdy může být práce pro média. Komentáře Neffa k jednotlivým povídkám oceňuji jako velmi přínosné a zajímavé

Lískaran
04.01.2023 4 z 5

Fajnové spojení. Suchánkův styl připomíná kreslíře Steva Dillona, a vynikající Neffovy povídky tak dostaly kabát, za který by se nemusel stydět ani Marvel nebo DC. Ale proč ta prostřední povídka? "Nápad za všechny prachy" má nápad vážně dobrý, ale ne na komiksovou adaptaci. Většinu krátkého příběhu tvoří docela statické dialogy v jedné místnosti, což mezi zbylými příběhy působí vizuálně trochu chudě. Navíc do knihy moc nezapadá ani tematicky - "Jitro pro strašnou radost" i "Konec dobrý, všechno dobré" se vyznačují různou podobou perverzí a společenských korektností a napětím mezi nimi, kdežto v "Nápadu za všechny prachy" ty „děsivé radosti“ moc nejsou. Bonusem jsou Neffovy komentáře ke vzniku uvedených povídek – o tom bych klidně četl celou knihu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Děsivé radosti v seznamech

v dalších seznamech2x