Dievča z Neapola přehled

Dievča z Neapola
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542238/bmid_dievca-z-neapola.png 5 110 110

Nič nespieva sladšie ako láska a nič tak nepáli ako zrada. Rosanna Meniciová je ešte len malé dievčatko, keď sa zoznámi s Robertom Rossinim, mužom, ktorý jej obráti život naruby. Roberto, operný spevák, v nej hneď rozpozná výnimočný spevácky talent a Rosanna sa podujme na náročnú cestu štúdia opery v Miláne, ktorá ju dovedie až na svetové operné pódiá. Záletníckeho Roberta a skromnú Rosannu spája nielen vášeň pre spev, ale aj vzájomná príťažlivosť, ktorá prerastie v osudovú lásku. Netrvá však dlho a čoskoro zistia, že veľká láska neprináša vždy šťastie… Dievča z Neapola je dynamický, svieži román skúsenej Lucindy Rileyovej z prostredia veľkých operných domov, ku ktorým mala blízko aj autorka – jej starý otec pracoval ako hlavný osvetľovač v Kráľovskej opere v Londýne. Ľudsky vykreslené postavy, prostredie zapadnutých neapolských uličiek a lesk a sláva prestížnych opier na celom svete robia z tejto knihy čitateľskú lahôdku s neuveriteľne silnou atmosférou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Italian Girl, 1996

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dievča z Neapola. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (33)

Holly.W
22.05.2024 5 z 5

(SPOILER) Lucindu Riley mám moc ráda. Píše nádherné knihy. Její sérii sedm sester zbožňuji. I Italská dívka se moc povedla. Oceňuji, že se nejedná pouze o romantický pohádkový příběh. Ale i když zde hraje hlavní roli obrovská celoživotní láska, příběh je ze života. A ano, život je těžký, nepředvídatelný, bolestný, je v něm hodně starosti a trápení, ale i radosti.
Sledujeme osud Rosanny, který je obdařena překrásným hlasem a stane se z ní velká operní hvězda. Od svých 11 let miluje operního zpěváka Roberta Rossiniho, kterého si nakonec vezme. Robert mi k srdci nepřirostl vůbec. A jak Rosanna zjistí, i velká láska může být toxická. Zprvu jsem si říkala, jak je Rosanna manipulovatelná a zaslepená, ale její konečné rozhodnutí, co se týká Roberta mě uspokojilo.
Čtenář sleduje i osud Rosanniny sestry, která za svoji jedinou chybu platí celý život až do krutého konce... hodně smutné.
Co se týká Rosannina bratra, měla jsem celou knihu strach, že se jeho příběh nevyvine tak jak bych si přála, ale nakonec jsem se dočkala hezkého konce.
Ke konci mě uspokojilo i to, že se Rosanna nakonec vrátila ke své slibné kariéře a nenechala si ji od Roberta zničit.
Takže kniha je opravdu překrásná, čtivá, probouzí ve čtenáři spoustu emocí a nemohla jsem se odtrhnout až do úplného konce. Bravo.

Maky806
08.02.2024 5 z 5

Nádherný, dojemný příběh.

Marci_Vaj
29.01.2024 3 z 5

Mám přečtené všechny knihy od autorky a nemám jedinou výtku, ale tohle nebylo ono...trochu zklamání.

Sejdeme se u jezera, Odvážná rozhodnutí a další knižní novinky (37. týden)

08.09.2024

Vychází Jenom nestvůra, Jako stín a další knižní novinky (40. týden)

02.10.2022

Kniha Dievča z Neapola v seznamech