Domov přehled

Domov
https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77387/domov-77387.jpg 5 51 51

Judith Dunbarová, hlavná hrdinka románu, sa narodila na Cejlóne, kde jej otec pracoval v lodnej spoločnosti - ide o obdobie pred druhou svetovou vojnou, keď Británia bola koloniálnou mocnosťou. Judith odišla s matkou do Anglicka, kde sa narodila jej sestra Jess. Keď mala 14 rokov, matka a Jess sa vrátili za otcom a ona zostala v internátnej škole v Cornwalle, kde sa zoznámi so spolužiačkou Loveday ........ celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Coming home , 1995

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Domov. Přihlašte se a napište ho.

AlenaF
04.10.2022 5 z 5

Tak jsem se po pěti letech opět vrátila k této knize. Skvělé čtení, nenáročné, oddechové, a hlavně se šťastným koncem.

m_martina
24.05.2020 5 z 5

Před lety jsem si knihy vybírala podle toho, kolik mají stránek. A čím jich měla kniha víc, tím lépe. Z toho důvodu jsem si přečetla i tuto. A i po letech si dobře vzpomínám, že kniha byla krásná a nedokázala jsem přestat číst.

mol378
15.05.2020 4 z 5

Poprvé čteno dávno a byť se jedná o velkou romantiku, mně se to líbí, není to totiž naivní a má to děj, který se opravdu netočí jen kolem lásky. Autorka asi hodně knih napsala levou zadní na kšeft, jsou to dost přeslazené romány, co se dají číst akorát když je člověk nemocný a na nic jiného nemá, ale myslím, že psát uměla, tento román o tom svědčí. Postihuje docela široké časové období a zavádí nás nejen do Cornwalu, ale i na například Cejlon. Je to typicky britské. A zajímavě jsou popsané i události a osudy lidí během II. světové války. Souhlasím s komentářem kattyV níže o několika dalších knihách autorky, které se rozhodně vymykají označení Červená knihovna.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Domov v seznamech

Rosamunde Pilcher