Ledová princezna přehled

Ledová princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40247/bmid_ledova-princezna-QBL-40247.png 4 1085 1085

V přímořském městečku Fjällbacka je nalezena ve vaně mrtvá žena. Smrt této krásné, bohaté a tajemstvím obklopené ženy zasáhne i její dávnou přítelkyni z dětství, spisovatelku Ericu Falckovou. Tragická smrt Alexandry je nejdříve označována za sebevraždu, záhy je však prokázáno, že šlo o vraždu. Erica proto pomáhá ve vyšetřování místnímu detektivovi Patriku Hedströmovi. Pátráním po pravdě v tajuplné minulosti Alexandry se odhalí skutečnosti, které měly raději zůstat zahaleny.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Isprinsessan , 2003

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ledová princezna. Přihlašte se a napište ho.

zbožňuju_knihy
předevčírem 4 z 5

a mně se to líbilo! Narazila jsem na to v knihovně náhodou a přečtu si toho od autorky určitě více. Bylo to takové příjemně zamotané, něco se dalo vyčíst mezi řádky poměrně brzy, ale nevadilo. Příjemné 4*, aby to nebylo nespravedlivé k mým TOP knížkám :-).

lexikon_tf
21.05.2024 5 z 5

Ledová princezna bylo moje první seznámení s autorkou a také je to první díl série s Erikou a Patrikem.

Děj nás zavede do Švédska, do přímořského městečka Fjällbacka. Tam, ve svém domě ve vaně, je nalezena mrtvá žena. Náhodou je to i dávná kamarádka Eriky, spisovatelky, která ve městě řeší pozůstalost po rodičích.

Smrt je brzy vyšetřována jako vražda a případ dostává na starost mladý detektiv Patrik, který se s Eričinou pomocí hodlá brzy dostat pachateli na stopu. Jak jim půjde vzájemná spolupráce? No, vzhledem k pokračování série prozradím, že velice dobře!

Erika se do záhadné smrti své kamarádky z dětství noří i s profesním zájmem - o tragédii se rozhodne napsat knihu.

Příběh mě pohltil a nepustil až do konce, velmi čtivá detektivka z mého oblíbeného severu! O jednotlivých postavách se dozvídáme spoustu věcí s hlavní postavy mi byly velmi sympatické. Velice doporučuji všem milovníkům dobré krimi!

genduna
08.05.2024 2 z 5

Trochu divná detektivka, moc mě nenadchla. Na policejní stanici tomu velí chlápek mdlého rozumu, z běžného policisty se vyklube profi vyšetřovatel vražd, příběh dosti utažený za vlasy....

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2008 - Grand Prix de Littérature Policiere (Romans Etrangers)

Kniha Ledová princezna v seznamech

v Právě čtených11x
v Přečtených1 636x
v dalších seznamech10x

švédská literatura švédské detektivky rodinná tajemství

Camilla Läckberg
švédská, 1974