Carrie přehled

Carrie
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1130/mid_carrie-ena-1130.jpg 4 4254 4254

Děj prvního románu mistra horroru se odehrává mezi americkými teenagery. Hlavní hrdinka je nešťastná, neatraktivní dívka, pronásledovaná svými vrstevníky a tyranizovaná matkou, náboženskou fanatičkou. Carrie v sobě neočekávaně odhaluje paranormální schopnosti a malé, klidné městečko Chamberlain se stává jevištěm děsivých událostí...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Carrie, 1974

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Carrie. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (559)

Yila
04.10.2024 5 z 5

Knihu jsem přečetla až potom, co jsem viděla Carrie zfilmovanou (starou i novou verzi), takže jsem příběh viděla. Ale i přesto, že jsem věděla, co se přesně bude dít, kniha mě strhla především díky způsobu, jakým je to psané. Atmosféru kniha naladila perfektně a z některých pasáží a chování lidí mi bylo lidsky fakt nepříjemně. Rozhodně jeden z nejlepších hororů, alespoň pro mě.

Mandy412
23.09.2024

Přečteno díky výzvě. Normálně knihy od Kinga nečtu, ale viděla jsem několik filmů natočených podle jeho děl. Carrie jsem si vybrala hlavně proto, že má nejméně stránek. Nebylo to špatné, ale ani mě to nijak zvlášť neoslovilo. Některé části (úryvky knih a novin) jsem dokonce přeskakovala, protože mě příliš nezaujaly. Chápu, že jde o kultovní dílo, ale jelikož nepatřím do cílové skupiny, nebudu knihu ani hodnotit.

Uma
14.09.2024 4 z 5

Moc pěkná jednohubka. Vhodná k maturitě.

Knižní novinky (10. týden)

06.03.2022

Co se stane, jestli existují ještě další jedinci jako ona? Co se stane se světem? (Carrie)

Kniha Carrie v seznamech

v Právě čtených39x