Požehnáni ti, kdož žízní přehled

Požehnáni ti, kdož žízní
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216033/mid_pozehnani-ti-kdoz-zizni-216033.jpg 3 53 53

Hanne Wilhelmsen série

Syrová a velmi autentická kriminálka ze současného Norska. Napadlo vás někdy, co dělá po nocích váš sympatický soused?

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Požehnáni ti, kdož žízní. Přihlašte se a napište ho.

Onoff
16.11.2020 1 z 5

Míra politicky korektní indoktrinace v této knize výrazně převyšuje atraktivitu zápletky.

kap66
24.06.2020 1 z 5

(SPOILER) Někdy mě baví sáhnout po knížce, o níž záměrně vím jen to, že je to detektivka. Přečetla jsem tedy tuhle a pak teprve hledala vysvětlení toho, na čem stojí – a pic ho! Autorčina dvouměsíční kariéra na postu ministryně spravedlnosti a práce na policejním oddělení se jí zavrtaly do hlavy nekompromisním O VYŠETŘOVÁNÍ SE ZÁSADNĚ NEMLUVÍ! To kdybych věděla od začátku, nemusela jsem si nervózně okusovat nehty při pohledu na pádící data na začátku kapitol, abych se až ve dvou třetinách „děje“ dozvěděla, že vyšetřování zatím probíhalo v podobě technické (DNA, vlákna, vlasy,…) – a dál zas nic. Hanne je označena několikrát jako nejlepší vyšetřovatelka a je permanentně unavená PRACÍ, ale o té vůbec není řeč. „Seděla na lavičce a podivovala se nad životem.“, to ji vystihuje; a taky přemítání nad tím, kdy se konečně odhodlá ke coming outu. Svědka předvolá ve chvíli, kdy ho náhodně potká, a o krůček vpřed se dostanou, když prokurátorovi vypadne ze spisu nějaký papír. Ptát se, proč vrah dělá přesně to, co dělá, je nesmysl. Ale na druhou stranu musím ocenit konec, jemuž se taky prokurátor směje na celé kolo – proboha, teď mi to došlo: Anne Holt nepsala detektivku, ona chtěla varovat před norským právním a vyšetřovacím systémem!

432830
15.07.2019 3 z 5

Skoda, ze autorka svuj potencial nerozvinula..severske krimi laka samo, pribeh nebyl spatny, styl psani me takzez bavil, nicmene kdyby bylo pridano o alespon 100 stran vic a vrah i se svymi pokrivenymi motivy byl vzat na musku detailneji, uroven knihy by razem o dve hvezdy stoupla...chybel mi nejaky aha efekt na konci, taktez duvod, proc vrah spojoval vrazdy se sobotnimu masakry, zdalo se mi to jaksi neukoncene, jako by pulka knihy proste chybela

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

1994 - Rivertonprisen

Kniha Požehnáni ti, kdož žízní v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x