Helimadoe přehled

Helimadoe
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178485/bmid_helimadoe-uKf-178485.jpg 4 366 366

Helimadoe, poslední román Jaroslava Havlíčka, je příběhem o ovdovělém doktoru Hanzelínovi a jeho pěti dcerách – HEleně, LÍdě, MArii, DOře a Emě. Dívky pracují v domácnosti, poněvadž Hanzelín nesouhlasí se vzděláváním žen, až jednou do města přijede kouzelník, který okouzlí Doru a přemluví ji, aby s ním utekla...

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Helimadoe. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (77)

Isew
18.08.2024 4 z 5

Poetické, romantické, psané nádherným jazykem. Skvěle vykreslená atmosféra první lásky, maloměsta, lidí. Ačkoliv nejsem milovník popisů ani básní, tato kniha mě okouzlila. Pokud by chtěl někdo vysvětlit, co je to impresionismus, tak tato kniha mu dá odpověď.

Hyaenodon
22.05.2024 4 z 5

Moje další stará láska. Krásně melancholický příběh z chorobného maloměstského prostředí, kde existují jenom jednosměrné emoční vztahy.

Filomena1961
22.04.2024 5 z 5

Poetický mnohovýznamový román Helimadoe nazvaný dle počátečních slov pěti dcer podivínského lékaře, vystupujícího proti konvencím, ale zároveň přísně střežícího zavedený rodinný řád. Děj nám retrospektivně vypráví student z bohaté rodiny, lékařův pacient - mladík Emil. Prostřednictvím Emila konfrontujeme nejen dvojí rodinné prostředí, ale sami se vracíme zpět do svého dospívání, prožíváme opětovně své první lásky, své chyby a omyly, které život provází a rozplétáme křehké pletivo milostných vztahů. Krásný návrat do minulých časů. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

Anděl, Zvěsti a dalších 30 eknih zdarma ke stažení

14.08.2024

Pamatujte si, nejlepším lékařem je napěchovaná nedobytná pokladna.

Kniha Helimadoe v seznamech

v Právě čtených6x