Hodiny z olova přehled

Hodiny z olova
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401525/bmid_hodiny-z-olova-K1w-401525.jpg 4 252 252

Rozsáhlý román inspirovaný autorčinými pobyty v Číně. Český podnikatel, jeho manželka a dospívající dcera, ruský diplomat, francouzský literát, americká studentka kaligrafie a řada dalších hrdinů a jejich rodinných traumat. Krize středního věku, vyhoření nebo puberta. Poutníci a cestovatelé, kteří odjeli do Číny, aby si uklidili ve svém životě, ale jejich svět se dál rozpadá. Něco nenávratně ztrácejí, ale nejsou schopni si svou situaci přiznat. Hledají pevný bod v minulém životě, ale nevědí, na co si vzpomenout. K dramatickému zlomu dochází nejen v jejich soukromých příbězích, něco podstatného se láme a mění v osudech nás všech. Starý svět Evropy končí a nikdo netuší, co začíná. A tak jako každá z postav románu zažije mezní situaci jako existenciální a osobní zkušenost, prožíváme „hodinu z olova“ také všichni společně. Lidé se stahují do sebe a nastupuje éra rezignované apatie, demoralizace, éra šedivé totalitně konzumní každodennosti. Ale stále ještě existuje čin. Jenom je důležité sledovat znamení.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hodiny z olova. Přihlašte se a napište ho.

jiri2737
12.06.2024 odpad!

Havlisté sobě. Co víc o tom napsat.

i_vanička
17.05.2024 5 z 5

Tak jsem to dokázala, román zvládla a mám z toho velkou radost a nádherně zatíženou hlavu. Před rokem jsem totiž zvládla jen třetinu, není to lehké čtení.Teď mi hodně pomohly audionahrávky. Poslechla - přečetla = porozuměla natolik, abych byla spokojená a mohla pokračovat. Budu se ke knize vracet, zůstalo mi tam stále mnoho neobjevených , nebo dostatečně do hloubky nezpracovaných myšlenek. A jsem moc ráda, že to tak je. Mám velkou úctu k paní spisovatelce, konkrétně k jejímu vzdělání, ke způsobu jakým píše a k odvaze co píše. Moc bych si přála, aby tuto knížku a případně i jí podobné, přečetlo co nejvíc těl.
Zostřilo mi to pohled na svět ve kterém žijeme a to by se mnohým tělům kolem, podle mě, taky hodilo.

bel21
30.04.2024 5 z 5

Těžká kniha, kdybych chtěl opravdu do hloubky porozumět každé větě, tak bych ji asi četl víc než rok.

10 nejprodávanějších eknih (duben)

02.05.2019

Neprolévej slzy, dokud smíš doufat.

Ocenění knihy (1)

2019 - Magnesia Litera (Kniha roku)

Kniha Hodiny z olova v seznamech

v Právě čtených50x
v dalších seznamech3x