Hraběnka Coselová přehled

Hraběnka Coselová https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46383/bmid_hrabenka-coselova-EAL-46383.jpg 4 17 17

Román nás přivádí na dvůr saského kurfiřta a polského krále Augusta Silného. Příběh je opřený o skutečné historické události, autor se na dobu a na hrdiny dívá kriticky. Zachycuje hrdinku při příchodu ke dvoru, její vzestup ke slávě i k moci. Nechtěla se stát pouhou královskou milenkou, ale ctižádostivost a pýcha uspíšila její pád...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Svoboda

Hrabina Cosel , 1969

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hraběnka Coselová. Přihlašte se a napište ho.

lea25
22.02.2020 5 z 5

Nečtu historické romány.Tento mi někdo půjčil.Myslela jsem, že se budu nudit,ale četla jsem jako detektivku,kterou jsem zmakla za tři dny.Vzhledem k době příběhu a bytí autora bych ten romantismus odpustila.

Aaron Lewis
15.08.2014 2 z 5

Plus, podle skutečnosti.
Minus, všechno ostatní:P. Nelíbil se mi styl, takové umělé a jakoby to psal někdo, kdo se snaží zbeletrizovat historickou učebnici. Postavy byly popisovány furt stejně (těmi samými slovy), z ničeho nic se tam nějaká objevila a najednou byla důležitá (i když o tom by se dalo polemizovat), na ostatní se zapomnělo. Vyprávěl se příběh a najednou šup, do dvou-tří odstavců se musela vejít nějaká historická událost, která taky byla popsána jako historická událost... tím se příběh zbytečně kouskoval (to nechci říct, ale nevím jak to napsat, prostě to bylo rušení a nepříjemné, nehodilo se to). Postavy (všechny) byly nesympatické, což podle mě taky není ono, hraběnka Coseliová, asi ji chtěl autor znázornit jako mučednici a nevinnou osobu, se jevila hooodně nesympaticky a Zaklika tam byl tak nějak zbytečně asi jako polovina postav, vůbec to bylo psáno tak dětinsky a účelově… hrabě ten a ten, nepřítel hraběnky, i když mu pomohla a to se psalo pokaždé, když se objevilo jméno toho hraběte...

August Silný byl brán asi trochu ironicky a ten jeho dvůr taky (koneckonců, psal to polák), ale vyznělo to jen někde. Jinak byl jednou z nejméně sympatický postav, ač byl několikrát popsán jako silný a úžasný a bůhví co, hned od začátku to byl klasický král, co nic neuměl a vůbec, král no, Gustav Adolf II. naproti němu naprosto zářil... s těmi holínkami a krátkými vlasy:P

Na to, že to byl historický román, což já ráda, tak hrůza děs a bída. Taky nechápu, co všichni měli na nějakým kusu papíru:P.

Venezia
01.06.2013 4 z 5

Vzostup a pád najznámejšej milenky Augusta II. Silného. Grófka Coselová bola sedem rokov kráľovou milenkou a takmer päťdesiat rokov jeho zajatkyňou. To, ako delami ostreľoval hrad, kde bývala, bola sila. Mimochodom, obálka knihy je hrozne odpudivá.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hraběnka Coselová v seznamech

v dalších seznamech2x