Mlha přehled

Mlha
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1133/mid_mlha-u39-1133.jpg 4 1419 1419

Povídky a novely série

Supermarket se stává posledním útočištěm lidstva v boji s mimozemskými vetřelci... výlet na půdu se proměňuje v cestu do pekla... řidička objevuje vpravdě děsivou zkratku do ráje... idylické jezero může být domovem bezbřehého zla... a opuštěný ostrov se stává svědkem toho neúděsnějšího boje o přežití, jaký kdy člověk vedl. Ve vynikající sbírce dvaadvaceti povídek Stephen King opět čtenářům poodhaluje temná zákoutí své jedinečné fantazie...... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Skeleton Crew, 1985

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mlha. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (148)

Villon
30.08.2024

Z celkového hodnocení jsem trochu rozpačitá. Ne, že bych čekala od Kinga jiný level, ale některé povídky mě doslova uzemnily, jiné však překvapily tím, že jsem od Kinga čekala něco víc. Ale to je jen můj problém. Co u autora však zcela bezkonkurenčně oceňuji, to je jeho vstup do lidské duše...tak jak on dokáže popsat myšlenkové pochody různorodých lidí, to je prostě rozbor psychologie lidské duše, jak z partesu. .mně zpočátku dělal hodně problém číst povídky za sebou, přece jen jsem u Kinga zvyklá na postupně vypracování děje a naprosté vygradování zápletky v posledním okamžiku. Ale to nic nemění na celkové kvalitě u Kinga nezvykle krátkých příběhů . Za mě hodnocení na 5*.

Shindo
09.07.2024 4 z 5

Väčšina poviedok bola dobrá, niektoré horšie, nenašiel som však žiadnu vyslovene zlú. Rozdielna kvalita sa dá očakávať, keďže autor poviedky tvoril v priebehu rokov.

Asi najviac sa mi páčila úvodná novela.

Jaroushek
05.05.2024 4 z 5

Soubor velmi různorodých povídek. Většina je výborná, některé slabší, jiné i lehce nedotažené, což je dáno i tím, že každá vznikala pro jiný účel (i do časopisů apod.). Celkově je to skvělá sbírka, která baví. Dostaneme se od vesmíru přes nadpřirozeno až po čisté lidské zlo. Nejlepší povídky Zkratka paní Toddové a Jaunt.

Knižní novinky (45. týden)

07.11.2021

Knižní novinky (38. týden)

19.09.2021

Ocenění knihy (1)

1986 - Locus Awards (Collection)

Kniha Mlha v seznamech

v Právě čtených32x