Kavárna nad Prahou přehled

Kavárna nad Prahou
https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97306/kavarna-nad-prahou-97306.jpg 4 91 91

Lenka Reinerová (1916–2008) ve své nejznámější německy psané knize (Das Traumcafé einer Pragerin) vzpomíná na všechny přátele a známé, jejichž životy se protnuly v Praze – Kafku, Broda, Heartfielda, Fuchse, Weiskopfa, Langera, Goldstückera i Foglara. Zvláštní pozornost pak věnuje vzpomínkám na „zuřivého reportéra“ Egona Erwina Kische. Z německého originálu přeložila Jana Zoubková.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Labyrint

Das Traumcafé einer Pragerin, 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kavárna nad Prahou. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (16)

milary
25.01.2024 5 z 5

Nádherný nápad, krásný jazyk, vtip a noblesa se špetkou nostalgie; tak na mě působil poslech audioknihy načtené samotnou autorkou.
Snění i vzpomínky, fikce i realita přibližují četné přátele a známé paní Reinerové mezi osobnostmi meziválečné kulturní scény, i atmosféru Prahy 30. let minulého století.
Zážitek.

Jirinamac
24.07.2023 4 z 5

E-kniha stahnutá z MLP, ale asi se v knihovně podívám po papírové formě, aby má představa byla kompletní i včetně fotografií. Pohodové vzpomínky na stará přátelství, které probíhá v hlavě paní L. Reinerové.

dagmar5477
03.11.2022 4 z 5

Vcelku pohodové čtení.

Nové eknihy zdarma ke stažení (28.2. - 4.3.)

04.03.2019

Kniha Kavárna nad Prahou v seznamech