Kniha krátkych lások, čo trvajú večne přehled

Kniha krátkych lások, čo trvajú večne
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333935/bmid_kniha-kratkych-lasok-co-trvaju-vecn-p5c-333935.jpg 4 6 6

Osem nevšedných poviedok francúzskeho spisovateľa ruského pôvodu Andreia Makina nás uvádza do ľúbostných príbehov odohrávajúcich sa pod dáždnikom absurdity dejín. Večná túžba po láske a krátke, prchavé lásky ovplyvňujú citové rozmary a tiesnivé vonkajšie okolnosti, no nadčasovosť témy presahuje akúkoľvek determináciu časovými obmedzeniami. Autor ironizuje paradoxy ľudských vzťahov a nie takých dávnych sovietskych dejín, elegantne sa vyhýba beletrizovanému moralizovaniu, či schématickým náhľadom na históriu ako čiernobielu šachovnicu rozdelenú na krivdiacich a ukrivdených.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Inaque

Le livre des bréves amours éternelles, 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kniha krátkych lások, čo trvajú večne. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

Lieska
03.12.2017 3 z 5

Pod vplyvom atmosféry autorovho diela Žena, ktoré čakala, som siahla aj po tejto - o osudových láskach. Škoda, že tieto poviedky nie sú tak silné ako spomínaná kniha. Čítajú sa dobre, sú navzájom poprepájané, no sú viac o režime, doktríne a tak, ako o silných vzplanutiach.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kniha krátkych lások, čo trvajú večne v seznamech

v Právě čtených1x