Na balvanu přehled

Na balvanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540432/bmid_na-balvanu.jpg 5 3 3

Komisař Adamsberg série

< 12. díl

Po šestileté přestávce od posledního případu komisaře Adamsberga se s tímto charismatickým kriminalistou setkáváme znovu, tentokrát v jedné bretaňské vesnici zvané Louviec, kde ho čeká další složité vyšetřování. V Louviecu je postupně zavražděno několik lidí dosti podivným způsobem a zdánlivě bez motivu. Zdejší obyvatelé věří, že vraždy ohlašuje přízrak, přicházející sem z nedalekého hradu Combourg, kde koncem 18. století prožíval strastiplné dětství pod knutou despotického otce budoucí velikán francouzského písemnictví François-René de Chateaubriand. V Louviecu dnešních dní žije jeho dokonalá kopie – vzdálený potomek stejného příjmení, na něhož padne podezření z vražd. Důkazy hovoří proti němu, a jelikož je ve hře slavné jméno, je vyšetřování sledováno přímo ministrem. Jen Adamsberg v Chateaubriandovu vinu nevěří a jako obvykle řeší spletitý případ po svém, „na balvanu“, tedy na horním kameni dolmenu, na němž lehává a trpělivě vyčkává, až se mu z hlubin bahnitého dna mysli vynoří zasuté myšlenky, které ho navedou správným směrem. Ani tentokrát jeho metoda nezklame.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

Sobre la losa, 2023

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Na balvanu. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (3)

mikika
02.09.2024 5 z 5

musela jsem chvilku tápat v paměti, ale jak jednou čtete vargasovky, tak se do děje rychle dostanete.. aby se pak vše uzlovalo, zpomalovalo, a stávalo se podivnějším a podivnějším. bavila jsem se opět královsky, a až najdu kapku času, vrátím se ke starším dílům, abych si připomněla, jak se tahle parta kolem Adamsberga dávala dohromady. už je to přeci jen dlouho.

kolacky
29.08.2024 5 z 5

Jsem nadšená! Komisař Adamsberg v nejlepší formě, stálo za to si počkat. No, ve formě... Postřelený, ale nezničitelný. Dvojí zápletka, obojí pátrání složité a náročné co do počtu policistů. V jednom případě zločinec známý, ve druhém záhadný. Ale Adamsbergův tým neměl chybu, obzvlášť když připočítám Johana, ten je miláček! Rozhodně doporučuju k pomalému, důkladnému přečtení.

certchlup
24.08.2024 4 z 5

Poněkud překombinované, příliš mnoho jmen, ve kterých jsem se ztrácel, několik nelogičností, ale přesto to má svou "vargasovskou" atmosféru, která má něco do sebe.

Šarlatový závoj, Hrob na kopci a další knižní novinky (32. týden)

04.08.2024

Kniha Na balvanu v seznamech