Konzultant přehled

Konzultant
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182084/bmid_konzultant-aAZ-182084.jpg 3 55 55

Nedlouho před svou svatbou se Konzultant, uznávaný právník, rozhodne vstoupit do riskantní oblasti obchodu s drogami na drsné texasko-mexické hranici – a doufá, že následkům tohoto rozhodnutí dokáže uniknout. Je pevně přesvědčen, že až mnohamilionový obchod s kokainem proběhne, vše se vrátí do starých kolejí a on se zase navrátí ke svému starému životu po boku milované snoubenky. Namísto toho se však ocitne uprostřed brutální a smrtelně nebezpečné hry, která může zničit všechno, co má rád, a všechny, jež kdy miloval. Cormac McCarthy se i ve svém posledním díle předvádí ve vrcholné formě, i když Konzultant není román, nýbrž „jen“ scénář k filmu, který letos natočil hvězdný režisér Ridley Scott s neméně hvězdnými obsazením: v hlavních rolích se tu objeví Brad Pitt, Michael Fassbender, Penélope Cruz, Cameron Diaz a Javier Bardem. Českou premiéru má film 28. listopadu.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Argo
Originální název:

The Counselor, 2013


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Konzultant. Přihlašte se a napište ho.


Nové komentáře (11)

Adam84
19.11.2024 3 z 5

Nevím jestli jsem to nevzal za špatný konec, nebo lépe řečeno nedotáhl do konce, když se snažím hodnotit scénář, ale na film jsem se nepodíval. Přeci jen cílový čtenář autora píšícího scénář je filmař, nebo někdo kdo má zkušenosti s tím scénář zpracovat do filmové podoby a tady se obávám, že já nejsem ten "pravý". Prostě mi tomu něco chybělo, možná si jen ten scénář nedokážu správně filmově znázornit. Nezbyde než se pokusit to napravit tím, že film zkouknu. Prozatím tedy přidám jen doporučení, spojit čtení McCarthyho scénáře s koukáním na film, a neriskovat pocit neúplnosti, který z jen samotného čtení může vzniknout.

kyssling
07.10.2023 4 z 5

Film se mě moc líbil, když nebyla kniha zkusil jsem scénář a nelituji. Malinko se odlišuje od filmu a byl překvapivě (pro mne) podrobný.


JP
25.01.2023 3 z 5

Je to taková, co do témat, variace na 'Tahle země není pro starý' (původně taky napsáno jako filmový scénář), ale postrádající jak v aspektu thrilleru, tak v hlubším filozofování a konverzačkách; i když i tady jsou slušně vypointované. Asi nic, co by urazilo, ale všechno je to stejně a lépe zpracováno, ať už byste hledali ve filmech, TV shows, nebo literatuře... takže mi víceméně přišlo, že tohle se svezlo hlavně na tom, jak se po McCarthyho skoku do mainstreamového výsluní najednou objevil / rozhodl / zkrátka napsal scénář, což ale jaksi dovádí jeho "precizní a pomalý, prozaický styl" k jisté filmové uspěchanosti, střihovitosti. Jde vidět, že to pro McCarthyho není úplně něco, čemu by nerozuměl, v čem by plaval, protože jeho příběhy definitivně nepostrádají jistou filmovou dynamiku, ale taky si myslím, že 'Konzultant' je něco, co mu zkrátka nesedí, formálně, v čem úplně neexceluje a tudíž jeho silné stránky až tolik nevyniknou a zapadávají v řidším, méně konzistentním textu.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (16. - 23. 11.)

16.11.2013


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Zfilmováno

Konzultant (2013)


Kniha Konzultant v seznamech

v Přečtených62x
ve Čtenářské výzvě3x
v Doporučených2x
v Mé knihovně26x
v Chystám se číst23x
v Chci si koupit12x