Krabat přehled

Krabat
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/546130/mid_krabat.jpg 5 563 563

Majstrovsky vyrozprávaný príbeh o magickom zápase o ľudskú slobodu prvýkrát v slovenskom jazyku. Uprostred zmätkov tridsaťročnej vojny privedie vnútorný hlas štrnásťročného žobráka Krabata do tajomného mlyna Na mokrine, pred ktorým ho všetci vystríhajú. Predstava ľahkého a príjemného života mládenca láka, no cena je nepredstaviteľne vysoká. Už čoskoro totiž Krabat odhaľuje tajomstvo mlyna – ocitol sa v čarodejníckej škole, kde sa dvanásť mlynárskych tovarišov učí čiernej mágii. Pred zlom môže Krabata zachrániť len bezpodmienečná láska... Krabat je majstrovské dielo o zdanlivej moci a skutočnej sile, o túžbe ovládať a tichej svojbytnosti, o vzopretí sa tlaku útočiacemu na morálku človeka vyrozprávané krásnym jazykom znamenitého rozprávača. Román Otfrieda Preusslera, časovo zasadený do obdobia po konci tridsaťročnej vojny v polovici 17. storočia, čerpá námet zo starých lužickosrbských povestí, ktoré dielo formovali rovnako ako historické súvislosti a jazykové normy platné v čase jeho vzniku. Prvýkrát vyšiel v roku 1971.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 18.10.2024
Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Bude vydáno: , Ikar (SK)

Krabat, 1971

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krabat. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (136)

Krabat13
01.08.2024 5 z 5

Skvělé převyprávění mé zamilované pohádky. :)

Mimochodem, přijde mi zajímavé nahlížet na příběh o Černém mlýnu a službě u Mlynáře, propadlého peklu, v kontextu toho, co autor prožil během světové války. O to silnější pro mě závěr knihy je.

Scarefish
31.07.2024 5 z 5

Moje oblíbená, máme ji rádi celá rodina. I film Karla Zemana. Obě zpracování jsou krásně hororová. Vše pěkné už tu řekli předchozí recenzenti.

Samvěd
08.05.2024 1 z 5

Příliš mnoho pravopisných chyb, např.: ,,vyskočil s koně", kde by místo ,,s" mělo být ,,z''. Avšak příběh byl vskutku poutavě napsaný.

Oheň v těle, Hlubiny a další knižní novinky (42. týden)

13.10.2024

Ocenění knihy (1)

1972 - Deutscher Jugendliteraturpreis (Jugendbuch (Kniha pro mládež))

Kniha Krabat v seznamech

v Právě čtených5x