Král Lávra přehled

Král Lávra
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476743/mid_kral-lavra-kt0-476743.png 4 2014 2014

Irská lidová pověst o králi s tajemstvím. Králův holič Kukulín nesmí nikomu prozradit co při holení vídá na jeho hlavě. Toto tajemství řekne vrbě. Muzikant Červíček si udělá z vrby kolíček k base. Basa na bále vše prozradí a král již nemusí před lidem dál skrývat pod vlasy to, co už všichni od Červíkovské basy slyšeli.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Král Lávra. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (191)

Uma
14.09.2024 4 z 5

Dobré. Vhodné k maturitě.

Erika017
10.09.2024 5 z 5

Hezké dílo, které se mi dobře četlo. Jedná se o poměrně usmevnou báseň o krali s velkýma ušima. Jak je u Borovského známo, často se věnoval satiře a kritice tehdejších poměrů. Ale musim si klást otázku, co přesně kritizoval zde. Ano, asi to poukazovalo na kralovo chování a strach z toho, že by se jeho tajemství mohlo provalit, ale i tak se mi to jevi spíše jako vtipna pohádka. Za sebe můžu doporučit

Fortuna7
08.07.2024 2 z 5

Jako zveršovaná pohádka je Král Lávra úžasný, rýmy a jazyk celkově je až okouzlující. Jinak ale upřímně nevidím moc důvodů, proč mít knihu ve svém maturitním seznamu. Zajímavá myšlenka ohledně vlastenectví se určitě najde, ale já bych potřebovala trochu víc.

Tři desítky nových eknih zdarma ke stažení

22.03.2021

Kniha Král Lávra v seznamech