Král Lear přehled

Král Lear
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404389/bmid_kral-lear-cUA-404389.png 4 458 458

Král Lear je tragédie anglického dramatika Williama Shakespeara napsaná mezi lety 1603–1606. Jedná se o příběh krále, který propadne šílenství poté, co pošetile rozdělí dědictví mezi dvě ze svých tří dcer na základě jejich lichotek, což má pro všechny tragické následky.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Museum Království českého

King Lear, 1606

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Král Lear. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (37)

janina66
12.10.2023 4 z 5

No tragédie jak se patří. Je to přehlídka většinou těch špatných vlastností, až na snad 2-3 vyjímky. Ale bavilo mě to číst.

jakub2199
19.06.2023 4 z 5

Shakespearská klasika z jeho tragického období. V mnoha aspektech mi připomínala Hamleta a Othella, novinkou bylo šílenství hlavního protagonisty. Téma otcovské lásky a vznětlivosti je rozhodně nadčasové, vzhledem k třídním rozdílům, které jsou dnes z velké části překonané - (například vztah Edgara a Edmunda) jsou některé pasáže hůře akceptovatelné, a autor použil řadu simplifikací, ale rozhodně kvalitní dílo, které si zaslouží přečíst/zhlédnout.

Beltrix
10.04.2023 5 z 5

Zatím nejlepší Shakespearova hra, kterou jsem četla. Postava Leara je tak krásně komplikovaná - jeho pýcha, stáří, otcovství, to vše vytváří silnou kombinaci, která však brání čtenáři s ním plně sympatizovat.

Zatím zde není žádná související novinka.

Zdalipak víš, proč má člověk nos prostřed obličeje? Nevím. Aby měl oči po stranách a vykoukal, co nevyčichá.

Toť kletba doby, že pomatení vedou slepce.

Kniha Král Lear v seznamech

v Právě čtených4x