Královna rebelů přehled

Královna rebelů
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/530380/bmid_kralovna-rebelu-65a7b6d61bda8.jpg 4 967 967

Ranhojička série

Mnohým zachránila život, teď bude bojovat o ten svůj. První díl napínavé fantasy série. Už deset let přežívá sedmnáctiletá ranhojička Kiva ve věznici Zalindov. Když přivezou těžce nemocnou královnu rebelů, dostane za úkol udržet ji naživu, aby mohla podstoupit trýznivou zkoušku čtyřmi elementy. Pak obdrží Kiva vzkaz od své rodiny: „Nenech ji zemřít. Už jdeme.“ Dívka si uvědomuje, že zkouška by královnu zabila, a tak se nabídne, že trest podstoupí místo ní. Má ale vůbec nějakou šanci? A jak se k její volbě postaví záhadný nový vězeň Jaren?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Prison Healer, 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Královna rebelů. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (220)

diabolka3
19.09.2024 2 z 5

Bože, to byla nuda.

brabpa
16.09.2024 4 z 5

Příběh je sice zasazený do prostředí pracovního tábora. Ale vlastně to celé nějak působí mile. Vyobrazení "drastických" scén není špatné, ale vzhledem k tomu, že se zdají být hlavní postavy psychicky v poho a nic se jim nikdy nestane, tak moc nevěříte, že by asi mohlo. Ale i přes to mě tento díl několikrát překvapil informacemi, které jsem z děje neodhalila :) Takže za mě určitě za přečtění stojí.

roso.mak
07.09.2024 2 z 5

Tohle byla ale blbost. Ani jsem to nedočetla.

Máme tu pracovní lágr, kde všichni pracují, dokud se neupracují k smrti. A svět dostatečně krutý, aby se tam mohla dostat sedmiletá holka jen proto, že její otec byl viděn s rebelem. A samozřejmě místo, kde si dozorci můžou delat, co chtějí.

Rozhodně nemám pocit, že by v tomhle lágru mohla zůstat ránojička citlivá. Nedokážu si představit, že by měla zásobu léků, jak nejprimovější apatyka. Nedokážu si představit, že by se tam hlavní hrdina mohl courat, jak se tam courá. A že by na to po 14 hodinách práce v kamenolomu měl ještě sílu.

Na jednu stranu máte kruté prostředí, na tu druhou se tam všichni chovají, jak na procházce v parku.

E-knihy s jarní slevou až 40 %

25.04.2022

10 právě čtených knih podle uživatelů (únor)

15.02.2022

Knižní novinky (4. týden)

23.01.2022

Kniha Královna rebelů v seznamech