Lanýže přehled

Lanýže
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390819/mid_lanyze-jNp-390819.jpg 4 59 59

Mladý učitel Martin přijíždí do provensálského pohoří Luberon, které na první pohled připomíná ráj jako z pohlednice. Martin, nadaný zvláštním talentem, sem následuje tajemnou vůni ještě tajemnějších lanýžů, o nichž zatím jen sní... Co když ale hlavním motorem jeho hledání není pouze touha najít "černý diamant"? V pátrání téměř detektivním nás autorka tentokrát seznamuje s méně známou stránkou života jihofrancouzského venkova a z poněkud jiného úhlu pohledu... Vychází ve druhém, autorkou upraveném vydání.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lanýže. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (21)

BohyněKuchyně
12.09.2024 5 z 5

Miluju Provence a miluju knížky, jako je tato. Velice jemná, vlídná a opravdu krásná knížka. Martin přijíždí do malé vesničky v Provence. Nejdříve na letní prázdniny, potom i přes rok, nakonec se ve vesnici usadí. Sbližuje se s místními obyvateli, hlavně s osazenstvem kavárny a zvláštním Lucienem. Postupně se dozvíme, že Martina sem přitáhla vůně lanýžů a láska s k ženě, jménem Amandine.

Marla
16.03.2024 5 z 5

Z té knížky voní slunce, levandule, lesy, prach a déšť a lanýže. Zní z ní smích, řeči, vítr a šum stromů. Dýchá z ní klid, pohoda, starosti, smutky, radosti a život. Je to moc milé a příjemné čtení.

Kanimůra2
11.03.2024 2 z 5

Úplně jsem se v té malebné vesničce viděla. Krásný styl vyjadřování.
A to je všechno hezké, co o té knize říkám já.
Za mě moc pomalé a rozvláčné.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Lanýže v seznamech

v dalších seznamech2x