Léon a Louise přehled

Léon a Louise
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448057/bmid_leon-a-louise-ycA-448057.png 4 36 36

Jsou mladí a mají se rádi, ale válka je rozdělí. Příběh Léona a Louise začíná setkáním na pobřeží Atlantského oceánu během první světové války ve Francii, které se ovšem právě stalo cílem leteckého útoku. Oba si víc než deset let myslí, že ten druhý při náletu zahynul. Zdánlivě ztracený milostný příběh pokračuje osudovým setkáním v Paříži...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

Léon und Louise, 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Léon a Louise. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (12)

kusma
08.04.2023 3 z 5

Zvláštně, neakčně až obyčejně popsán příběh dvou lidí v nelehké době. Vyhovovalo by mi jiné zpracování. Takto to bylo až nerománově obyčejné, což určitě bylo tím stylem psaní, protože doba to byla nepěkná. Ale od knihy prostě čekám větší zážitek.

Annannas
31.08.2022 3 z 5

Příjemné čtení.

pocketka
04.07.2022 3 z 5

Hned po přečtení první kapitoly jsem si myslela, že kniha bude patřit mezi mé topky. Louise jsem si zamilovala ve chvíli, kdy přišla na pohřeb a tou svou svérázností a možná nezávislostí se mi velmi zalíbila. Bohužel kniha není ani tak milostným příběhem, ale popisováním válečné tématiky Francie x Německo, což jsem zrovna číst nepotřebovala. Velice zvláštní styl psaní (nebo překladu?). Nejsem si jistá, na kterou stranu se přiklonit, proto volím prostřední cestu - ani ano, ani ne.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Léon a Louise v seznamech

Autorovy knížky