Lesní terapie ve městě přehled

Lesní terapie ve městě
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442369/bmid_lesni-terapie-ve-meste-H3f-442369.png 4 2 2

Příroda je ten nejúčinnější lék proti civilizačním chorobám, jako je stres, kardiovaskulární problémy a deprese. V lese posilujeme náš imunitní systém a orgány do poslední buňky. Jak se ale má člověk dostat k léčivé síle přírody ve městě? Je lesní terapie ve městě možná? Clemens Arvay je optimista. Tento profesí biolog ukazuje, jak a proč se města vystavěná v souladu s přírodou podepisují na zdraví jednotlivce či dobré kondici celé společnosti. Kniha obsahuje mimo jiné praktické tipy, jak mohou obyvatelé měst využívat léčivé síly přírody už dnes.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lesní terapie ve městě. Přihlašte se a napište ho.


Nové komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.


Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (12)

My lidé jsme od přírody biofilové, tedy něco jako milovníci přírody. Jako společnost se sice chováme k přírodě ničivě, což dokazuje dlouhá historie lidstva jako celku, jedinec však v přírodě často nalézá zalíbení.


Život v městské aglomeraci a vliv průmyslové činnosti nás doslova odstřihl od našeho původního životního prostoru. Přírodní látky- anionty, půdní mikroby, terpeny lesního vzduchu a mnoho dalších- nám v každodenním životě chybí. Avšak člověk se v rámci evoluce vyvíjel vždy v přírodě nebo alespoň ve vztahu k ní. Jsme od přírody biofilové. Organismus člověka Homo sapiens už po statisíce let funguje pod vlivem přírodních látek. Připočítáme-li dobu našich starších předků, jako byli Homo erectus, dojdeme k číslu dva milióny let, během kterých byl člověk ve vzájemném vztahu s lesními terpeny a jinými účinnými látkami přírody. Pokud se podíváme na druhy, které žily ještě dříve, jako například Australopithecus, vzroste doba působení přírodního prostředí na více než čtyři milióny let. Příroda nás ovlivňovala nepředstavitelně dlouhou dobu. V tomto měřítku tedy člověk žije ve velkoměstech jen pár okamžiků. Není pochyb o tom, že vzdálení se organismu člověka od těchto přírodních látek je spoluzodpovědné za vznik různých nemocí. Pozitivní vliv našeho přirozeného životního prostoru, který neustále ničíme, našemu organismu jednoduše chybí. A do toho přicházejí chorobotvorné škodliviny.


Procházky lesem napomáhají mimo jiné tomu, že se v kůře nadledvinek tvoří větší množství látky zvané DHEA (dehydropiandrosteron). Tato látka představuje jakýsi předstupeň jak mužského, tak ženského pohlavního hormonu a zvyšuje elasticitu cév, což vede k prevenci srdečních chorob a ochraně před infarktem srdce.


Více citátů z knihy najdete u autora.


Kniha Lesní terapie ve městě v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených3x
v Chystám se číst8x
v dalších seznamech1x