Chrám větrů přehled

Chrám větrů
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325776/mid_chram-vetru-K7a-325776.jpg 4 128 128

Meč pravdy série

Richard, nyní lord Rahl, a matka zpovědnice Kahlan vzdorují morové nákaze, která se šíří městem Aydindril i celou zemí. Touto epidemii na svět uvrhl šílený císař Jagang, vládce Starého světa a představitel Císařského řádu. Jagang vyvolal proroctví s dvojitou smyčkou, které Richard uvrhne do situace, kdy cokoliv, co udělá, skončí špatně. Richard postupem času zjistí, že kouzlo, které mor vyvolalo, pochází z chrámu Větrů, kam dávní čarodějové před třemi tisíci lety zapečetili ty nejnebezpečnější magické znalosti, aby zabránili krutému zneužití lidí. Tento chrám však zmizel z povrchu země. Aby mu do něj bylo umožněno vstoupit, musí se Richard všeho vzdát a být zrazen tou, již nejvíce miluje.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Classic

Temple of the Winds, 1997

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Chrám větrů. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (8)

KillHurt
26.02.2021 5 z 5

Z každým dalším dílem chápu víc a víc rozdělení na dvě části u předešlé edice. U každé knihy si dám cca půlku. Pak mám půlroku a zbytek zhltnu na posezení. Goodkindovy bichle by snesly proškrtání. Překvapení z prvního díly, když jsem si v závěru říkal: "Co tam chtějí ještě dělat?" a pak přišla maje oblíbenkyně Dena, se tentokrát nekoná. Osobně mě začíná iritovat kolika zkouškami vztahu chce ještě Richarda a Kahlan provést (píšu to po zhltnutí první půlky Ducha ohně, tak mám jasno :-) ; jo a zasekl jsem se :-D ). Po zabití Darken Rahla jsem se bál jaké nebezpečí může být větší. Ono to šlo občůrat Strážcem a Darkenem podruhé. Jagang také nepůsobí jako ořezávátko. Problém je, že knihy sklouzávají k epizodickému charakteru - Jagang na nás hodil tohle, my jsme si to pokáleli takhle. Já už bych chtěl řežbu s Císařským řádem. Zatím to smrtí hodně studenou válkou. Snad v druhé půlce pátého dílu, ale bojím se, že Řád zase bude hrát druhé housle. V Chrámu větru mám jedno malé zklamání. Od začátku je zřejmé, kdo je onen tajemný zabiják a moc mě mrzí, že vrah nebyl někdo jiný. Přesto dávám pět hvězd, protože je zde hromada skvělých momentů. Kahlenina pomsta, která se vyvine v částečnou rehabilitaci "zlé" postavy. Drefanův popis epidemie, který jakoby vyskočil z roku 2020. A nepřekonatelný popis myšlenkových pochodů Kahlen, když se snaží vyrovnat s nepřízní osudu. Prostě famózní. Jo a Nadine je tak nádherný prototyp maloměšťácké p**e až to bolí, ale seděla tam výborně. Jo, holt některé chyby z minulosti mají tendenci se vracet.

karel6356
25.03.2020 5 z 5

Nejdřív mě v půlce napadlo, že to bude nejslabší díl, ale ke konci se začlo stupňovat napětí a konec mi vyrazil dech. Někdy mě napadá jestli pan Goodkind neměl nějaký osobní problémy, protože situace do kterých se dostávají Richard s Khalan buď spolu a nebo samostatně jsou tak brutální a krutý, že se mi to ano nechce číst. Sotva jsem u toho dýchal :D paráda jedu na další díl

Ellis03
05.06.2019 5 z 5

Asi mě nepřestane fascinovat autorova fantazie co se týče různých až dost brutálních scén. Ale kniha mě bavila a nezklamala - žádná z hlavnich postav neumřela ????. Těším se na další díl.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Chrám větrů v seznamech

v Právě čtených2x