Med a blen přehled

Med a blen
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498839/bmid_med-a-blen-0vQ-498839.jpg 4 8 8

Tragická dráma rodiny zničenej sexuálnym predátorom. Podľa skutočných udalostí. Rozpadávajúci sa vzťah starnúcich manželov Mourada a Maliky úplne rozvráti samovražda ich šestnásťročnej dcéry Samie, obete pedofila. Samia sa z desivého zážitku nedokáže spamätať, pred rodinou ho zatají a svoje pocity si zaznamenáva len v denníku. Napokon, na konci so silami, sa rozhodne skoncovať so životom a otrávi sa. Nič netušiaci rodičia sa dozvedia o dcérinom desivom zážitku až z jej denníka, ktorý objavia po jej smrti. Toto poznanie prehlbuje ich vzájomné odcudzenie, zármutok aj pocit viny. Viad je mladý emigrant z Mauritánie, ktorý hľadá slobodnejší život. Po príchode do Maroka sa zhodou okolností dostane do rodiny starnúcich znepriatelených manželov, pre ktorých sa stane oporou na sklonku ich života. Viad hojí rany v starom chátrajúcom dome i v manželskom vzťahu a prináša nový závan života.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Lindeni

Le miel et l’amertume, 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Med a blen. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (2)

arion92
26.02.2023 4 z 5

Na pozadí života a vzťahu manželov Mourada a Maliky sa autor venuje problémom ako sú vzťahy medzi rodičmi a deťmi, rasová diskriminácia (aj černosi dokážu diskriminovať iného černocha kvôli farbe kože), všadeprítomná korupcia a porušovanie práv žien. Kniha sa čítala dobre, chýbalo mi v nej iba viac informácií z pohľadu Samie (ich dcéry).

Kutcho
17.12.2022 4 z 5

Zo začiatku som tejto knihe veril veľmi avšak záver ma nechal chladným.
Páčili sa mi vnútorné myšlienky jednotlivých postáv a ani mi nevadilo, že tragédia prišla celkom neskoro, ale nejako sa mi zdalo, že postupne je to už stále o tom istom a nikam sa to neposúva. To samozrejme nie je úplne pravda, pretože ešte mali k celej veci čo povedať synovia, ale to už bola iba malá útecha. Kniha ale inak zaujímavá.

Vládce džinů, Spálené mosty a další knižní novinky (33. týden)

14.08.2022

Kniha Med a blen v seznamech