Měsíční svit přehled

Měsíční svit https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349490/bmid_mesicni-svit-O8a-349490.jpg 4 57 57

Michael Chabon pojmenoval svůj nový román podle nesmrtelné swingové skladby, kterou hrály a hrají mnohé proslulé bigbandy. Na druhou stranu, kniha je uvedena citátem Wernhera von Brauna, německého konstruktéra superzbraní V-2, který přešel na americkou stranu a posléze se stal duchovním otcem amerického vesmírného programu. Podobně jako von Braun je i protagonista románu pravým člověkem moderního věku, mužem neuvěřitelného osudu a mnoha tváří. Chabonův vypravěč jej nazývá prostě „můj dědeček“ a tato postava se skutečně zakládá na autorových vzpomínkách na umírajícího prarodiče. Román, který dokázal obsáhnout celé století v jediném životě a celý život v jediném týdnu, se čte jedním dechem.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

Moonglow , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Měsíční svit. Přihlašte se a napište ho.

blimba
10.10.2021 4 z 5

Přijde mi že autor má dar člověka přičarovat k textu knihy...nekdy mám ale problém knihu dočíst ...je tam těch kouzel nějak moc.

Ozzy86
07.07.2020 3 z 5

Příspěvek do americké židovské literatury. Postmoderní fikční biografické vyprávění o vlastní rodině, především pak o dědečkovi, jeho válečných zážitcích a vášni pro rakety. V druhém plánu jde o knihu o Americe, která prodala své ideály.

Teckovana
20.03.2020 5 z 5

Opět výborný román na téma 20. století. Pocta generaci našich předků, kteří snili o letech do vesmíru a tyto sny se jim víceméně podařilo uskutečnit. Autor svým zaujetím dokáže čtenáře strhnout a nepustit až do poslední kapitoly.

Knižní novinky (20.11. - 3.12.)

21.11.2017

Kniha Měsíční svit v seznamech