Městečko Pines přehled

Městečko Pines
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404457/bmid_mestecko-pines-VUm-404457.jpg 4 646 646

Wayward Pines je poklidné malé americké město, jakých najdete v Idahu desítky. Ale jen na první pohled. Agent tajné služby Ethan Burke do něj přijíždí hledat dva pohřešované federální agenty. Úkol je jasný a zcela odpovídá práci, na jakou je Burke zvyklý. Netuší však, že ho ve zdánlivě idylickém městečku čeká řada nepříjemných překvapení. Po vážné automobilové nehodě skončí v nemocnici. Od místního psychiatra se dozví, že utrpěl poranění mozku a že rozhodně nemůže opustit nemocnici. Ethan ho neuposlechne a bez peněz a bez dokladů vyráží do města, aby se pustil do vyšetřování. Naráží na neochotu místního šerifa a řadu podivných osob, z nichž žádná není tím, kým se zdá. Nemůže se spojit se svými nadřízenými ani s manželkou a stále jasněji si uvědomuje, že se ocitl ve světě, jemuž nerozumí a v němž se necítí ani trochu bezpečně. Vše se ještě víc zkomplikuje, když konečně nalezne znetvořené tělo jednoho z agentů. Burke ví, že je načase zmizet, ale současně tuší, že na útěk je už pozdě. Nezbývá než bojovat a snažit se zachránit alespoň holý život.... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: ekniha , Laser-books (Laser)

Pines, 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Městečko Pines. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (201)

Mona-Lisa
včera 5 z 5

Bezvýchodná situace se střídáním naštvání a strachu. To je pro mě v kostce tento počin.
Málo jde prozradit, abys sis pak knížku taky vychutnal.
Snad jen, že hlavní hrdina se ocitne v městečku z názvu knihy a můžem o něm říct, že je sakra smolař. Zprvu mi byl pramálo sympatický i díky jeho rodinné situaci.
Ta kadence událostí v jeho neprospěch nechť tě prosím neodradí :) já o tom vím své, v půlce už jsem s plným hodnocením byla na štíru a dopředu mě jen hnala touha dozvědět se - co se to tam sakra děje.
Jsi v Americe a co se žánru týče- thriller až horor určitě!
Horor vystrčí drápy až v poslední třetině knihy a přizve možná kamaráda sci-fi, uvidíš.
Díky té poslední třetině, která k mé radosti přinesla i stravitelnou pointu si pískám štěstím nad tak krásnou knížkou.
Nad druhým dílem popřemýšlím, každopádně si musím dát odstup a počkat, až ho přečtou jiní a snad doporučí :)

ludek1980
31.07.2024 5 z 5

Pro mě , skvělé překvapení, hned po přečtení jsem běžel pro 2a3 díl.
Kdo si chce odpočnout od románů, krimi, zápletek vrah vs detektiv, tak doporučuji.

MartinvonHau
25.07.2024 1 z 5

Mě se to prostě nelíbilo. Proč? První chyba je na mé straně. Název jsem si nějakým nedopatřením spojil se seriálem Městečko Three Pines a tak nějak jsem čekal, že to bude detektivka. Nebyla, i když nějakou dobu to tak vypadalo. A co to vlastně bylo? Pokus o apokalyptickou vizi světa budoucnosti a podle mě pokus nepříliš povedený. V momentě, kdy Ethan přelezl plot a potkal místní tvory, měl jsem neskutečné nutkání knihu odložit. Nakonec jsem to dočetl, hlavně z důvodu, že jsem tajně doufal, že to autor celé nějak logicky poskládá a ono to do sebe zapadne. Nezapadlo, navíc takové ty rádoby filozofické řeči o zkaženosti lidstva mi přišly k smíchu. A chování hlavního hrdiny, kterému celou dobu někdo usiluje o život a on pak řekne, co jsme si, to jsme si, je legrační. Autor navíc svou knihu přirovnává k seriálu Twin Peaks. Opravdu? V čem jako má být podobnost? Tohle snad nemůže nikdo myslet vážně.
Nakonec to mám za sebou a konečně můžu se konečně věnovat nějakým jiným knihám. Dalším dílům rozhodně šanci nedám.

Knižní novinky (19. - 25.11.)

19.11.2018

Knižní novinky (1. - 15. 8.)

31.07.2013

Kniha Městečko Pines v seznamech