Můj život 5. přehled

Můj život 5.
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368462/bmid_muj-zivot-5-0iS-368462.JPG 4 5 5

Můj život série

Politické události zrály a příšerné mraky stály nad Evropou. Blýskalo se už zblízka. Naše nešťastná, okleštěná vlast se třásla pod ozvěnou gestapáckých bot. Židé se potili krví. A najednou se přihnaly německé hordy a zabraly naši drahou, nešťastnou zem. Bylo to 15. března 1939, kdy se rozpoutala taková sněhová bouře, jaké nebylo pamětníka. Hněval se Bůh a povolil otěže přírodě. Chumelilo se tak, že veškerá doprava byla zastavena, v ulicích stály zdi sněhu, po silnicích se stáčely sněhové sloupy, sněhovými mraky až černala nebesa. Vítr bil zuřivě do oken a bral někde i střechy. A v tom božím dopuštění přijeli Němci a obsazovali všechno ...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Můj život 5.. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (2)

hopla
29.12.2018 4 z 5

Popis událostí období od roku 1926 do těžkých let 2. sv. války. Nejen rodinné vztahy, ale i příklady charakterů lidí za změněných společenských podmínek. Cenná ilustrace naší národní povahy. Otázka vztahu k židovským spoluobčanům nevyznívá z autorčina vyprávění nijak pozitivně. Nejsilněji je pak popsáno odhodlání obyvatel bránit se německému nepříteli a těžké zklamání, když nás spojenci zradili: "Evropa se zbláznila a zašlápla své srdce, když vhodila čestné Československo do bezedné Hitlerovy tlamy."

kika 13
10.04.2014 2 z 5

Paní spisovatelka ráda píše a tak popsala i svůj životní příběh.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Můj život 5. v seznamech