Nedokončený portrét přehled

Nedokončený portrét
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537556/bmid_nedokonceny-portret-663246c922bb4.jpg 4 90 90

Agatha Christie (1890-1976) vydala pod pseudonymem Mary Westmacott literární obraz části svého života. Na postavě Celie z románu Nedokončený portrét líčí své bezstarostné dětství a dospívání, silné pouto s matkou, sňatek, narození dcery, rozpad manželství, psychické zhroucení i pokus o sebevraždu. Manželská krize postihne Celii v době, kdy je otřesena smrtí své matky a směřuje k nervovému zhroucení. Celia uvažuje o sebevraždě, odjede na exotický ostrov, kde se náhodně setká s Larrabym, bývalým malířem portrétů, kterému během jediné noci odhalí svůj životní příběh - dětství strávené s imaginárními společníky a starou babičkou, hudební studia v Paříži, námluvy s důstojníkem, prudké vzplanutí a svatbu s pohledným vojákem, smrt milované matky, rozvod, po kterém zůstává sama se svou dcerou. Pomůže jí Larraby se s životem a minulostí vyrovnat? Jen zasvěcení mohou vědět, kolik skutečné historie obsahuje, ale v Celii máme tak výstižný Agathin portrét jako nikde jinde. Max Mallovan, druhý manžel Agathy Christie... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: audiokniha , Radioservis

Unfinished Portrait , 1934

Interpreti: Jan Vlasák

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nedokončený portrét. Přihlašte se a napište ho.

Janadvorackova
02.10.2023 2 z 5

Chtěla jsem napsat "nedokončené čtení," nicméně dočetla jsem.
Od autorky moje první kniha. Její detektivky znám v jiných formátech... ale že bych se stala fanynkou, to asi ne.
Pravda, jde o "trochu něco jiného," co se její tvorby týče, asi to potřebovala ze sebe dostat (protože příběh se má vázat k určité fázi jejího života)...

janina66
21.11.2022 3 z 5

Audiokniha.
Nemohu říci, že bych z knihy byla nadšená. Chápu, že Agatha, zde jako Celie, popisuje své dětství až po dospělost. Líbilo se mi, jak milovala babičku a maminku. Ale kniha na mě působila depresivně.

Devorah
08.09.2022 2 z 5

Tato kniha se dá shrnout jedním slovem, a to špatná.
Četla jsem pár knih Agathy Christie pod jejím pseudonymem, které měly rozhodně co nabídnout, až na tuto.
Spousta pasáží, leckdy i celých kapitol byla nudná a zcela zbytečná pro děj knihy. Do zhruba poloviny se de facto nic nedělo, děj se ztrácel. Zajímavější to začíná být, když se hlavní hrdinka Celia provdá, její myšlenkové pochody se zdají být pochopitelné. Ovšem konec celý příběh zase srazí zpět na startovní čáru. Celé to pak vypadá jako změť roztěkaných myšlenek s neuspořádanou dějovou linkou, z čehož si čtenář odnese jen hořkou pachuť.

Knižní novinky (23. týden)

02.06.2019

Knižní novinky (22. týden)

26.05.2019

Kniha Nedokončený portrét v seznamech