Nic než pravda přehled

Nic než pravda
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540457/bmid_nic-nez-pravda.jpg 5 5 5

Zbrusu nový psychothriller od autora bestsellerové krimi série s Fabianem Riskem. Drásavý příběh o tom, jak vás mohou lži a vášně připravit o vaše sny. A pak i o život… Carl a Helene odjíždějí na dovolenou, aby se pokusili oživit vztah. Najdou si dům v Kalifornii a vymění si bydlení se Scarlett a Adamem, párem, který má strávit léto v jejich stockholmské vile. Ale jakmile dorazí do Santa Cruz, zjistí Carl, že tu spousta věcí nehraje. Opravdu dům vypadal takhle na fotkách? A co dělají ti druzí dva u nich doma? Naštěstí tam má Carl nainstalované bezpečnostní kamery. Na záznamu jedné z nich ale zahlédne, jak je Adam vypíná…... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 21.10.2024
Literatura světová Thrillery
Bude vydáno: , Kalibr

Bytet, 2023

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nic než pravda. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (2)

Charlesska
07.09.2024 3 z 5

Moc nerozumím vysokému hodnocení. Jde o zcela průměrný thriller (dala bych 2,5 hvězdy), skoro jsem se musela nutit, abych ho dočetla, místy jsem i přeskakovala nudné popisy nebo vnitřní monology postav. Navíc není ani moc dobře přeložený (do slovenštiny), některé dialogy nedávaly smysl. V závěru jsem čekala nějaký zásadnější zvrat. Knize by asi prospělo méně stránek.

beata-betsy2310
18.06.2024 4 z 5

Kľukatý, trochu nepravdepodobný príbeh, (a predsa... doslov ma prekvapil ), ktorý splnil moje očakávania. O čom príbeh je?
Couchsurfing, airbnb a výmena dovolenkových domov. Praktické a lacné. Dva manželské páry Carl & Helen a Adam & Scarlett si navzájom vymenia na jeden mesiac svoje domy (vila vo vnútornom súostroví Štokholmu verzus dom v Santa Cruz v Kalifornii). Táto dovolenka by mala obom párom poskytnúť príležitosť nájsť k sebe po rokoch manželstva cestu. Švédsky manželia Carl & Helen si ale hneď po príchode do Kalifornie všimnú, že niečo nie je v poriadku. Interiér nevyzerá tak, ako ho videli na fotografiách v emailoch. A čo to v noci počuť za zvuky v potrubí? Carl sa v dome cíti čoraz nepríjemnejšie. Na nálade mu nepridáva ani vedomie, že v ich dome vo Švédsku, ktorý monitoruje cez kamerový systém uvidí ako im manželia Adam & Scarlett "snoria" po dome a dokonca sa dostali do zamknutého šatníka. Vyzerá to, že táto výmena im neprinesie vytúžený dovolenkový oddych, ale povedie k neskutočnej nočnej more.
Výmena, najnovší psychologický triler od Stefana Ahnhema je veľmi dobre vyrozprávaný. Autorovi sa od začiatku darilo udržať ma v napätí, doslova ma prinútil prečítať si ešte jednu kapitolu (a potom ďalšiu a ďalšiu). Hoci žiadna z postáv mi spočiatku nebola veľmi sympatická, s blížiacim sa záverom som už sympatie k niektorým začala pociťovať. (Aj keď som v príbehu nechápala počínanie dvoch postáv, ktoré sa vzájomne ľúbili a rozhodli sa konať tak ako konali). Ahnhem prostredníctvom flashbackov a meniacich sa rozprávačov postupne odhaľoval to, čo sa pod povrchom postáv skrývalo. S pribúdajúcimi zvratmi som síce začala tušiť ako sa táto dovolenka asi skočí, ale záver bol aj tak vzrušujúci.
Ako autor sám poznamenal, žijeme v dobe, kedy si zamykáme autá, mobilné telefóny, no nemáme - poniektorí - problém vpustiť si do svojho domova cudzieho človeka, ktorého sme spoznali na sociálnych sieťach.
Stefan Ahnhem patrí medzi mojich top 10 obľúbených autorov a hoci kniha Úplne iný príbeh ma až tak neoslovila, touto mi napravil "chuť".
PS. Fabiana Riska v tomto príbehu nenájdete, je to samostatná kniha mimo série.

Ignis fatuus, Host a další knižní novinky (23. týden)

02.06.2024

Kniha Nic než pravda v seznamech

v Právě čtených1x