Novely přehled

Novely
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49009/bmid_novely-weu-49009.jpg 4 12 12

Soubor Balzacových tří novel (Venkovský ples, 1830; Gobseck, 1830; Plukovník Chabert, 1832) a dvou románů (Třicetiletá, 1842; Modesta Mignonová, 1844) si všímá soukromých komorních dramat, jež mnohdy zůstávají povrchnímu pozorovateli utajena. Můžeme se vžívat do příběhu zhýčkané oslňující dívky, jež se zříká možného štěstí, neboť "původ" má pro ni větší cenu než morální kvality člověka (Venkovský ples), s hrůzou budeme sledovat nesoudnou ženu, která bezohledně ve jménu vášně k vypočítavému hejskovi ničí sebe i svou rodinu (Gobseck), spoluprožijeme neštěstí muže, jenž se doslova vrací ze záhrobí a zjišťuje, že někdejší postavení je pro něho nenávratně ztraceno (Plukovník Chabert). Zamyslíme se nad problematickým údělem citově založené ženy v nenaplněném manželství (Třicetiletá) a nejspíš s Balzacem samým budeme shlížet do hlubin propasti mezi ideálem a skutečností (Modesta Mignonová).... celý text

Literatura světová Novely Romány
Vydáno: , Odeon

Le Bal de Sceaux / Gobseck / Le Colonel Chabert / La Femme de trente ans / Modeste Mignon

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Novely. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Novely v seznamech

v Právě čtených1x