O čarodějnici, která se nenechala upálit přehled

O čarodějnici, která se nenechala upálit https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422269/bmid_o-carodejnici-ktera-se-nenechala-up-8ry-422269.jpg 3 170 170

Druhá sbírka básní Amandy Lovelace, oceněná Goodreads Choice Award za rok 2018. O čarodějnici: hrdé, nezávislé, nadpozemsky silné a především nezničitelné. Druzí ji mohou odsoudit, zesměšnit, pokusit se ji umlčet, v tomhle příběhu se ale čarodějnice upálit nenechá. Silné, dojemné, ale především výjimečně aktuální verše americké básnířky Amandy Lovelace se pokouší apelovat na mladé dívky, aby věřily samy v sebe a převzaly kontrolu nad svými příběhy.... celý text

Poezie Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Witch Doesn't Burn in this One , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize O čarodějnici, která se nenechala upálit. Přihlašte se a napište ho.

Bettybook
19.10.2023 1 z 5

Autorka si plete pojmy a dojmy, zdá se. Protože je vidět, že neumí vypočítat jednoduchou rovnici. Feminismus nerovná se misandrie.

Plus se mi líbilo poděkování autorky jejímu muži. Ten se zdá, že tuhle její sbírku nejspíš nečetl XD

gabriela8704
18.10.2023 4 z 5

Zvláštní styl básní. Líbilo se mi až na pár výhrad. Psaní bez velkých písmen, tomu tedy moc na chuť nepřicházím.

Zajímavě zpracované téma žen.

Anna 13
30.09.2023 1 z 5

Téhle ženě/dívce musel někdo strašně moc ublížit... To je mé poznání o Amandě Lovelace po přečtení této sbírky "poezie".

Neztotožnila jsem se s jediným "veršem", s jediným pohledem, s jedinou emocí. Tento druh feminismu je mi nejen cizí - já mu totiž vůbec nerozumím. Neustále proti něčemu bojovat, jít proti přirozenosti a odklánět se od lásky a ženství...

Snad se brzy objeví autorka moderního básnictví, která bude opěvovat lásku k muži, psát o jeho kráse a hlubokém citu, který je tu odpradávna.

Možná jsem nic nepochopila.
Ale tohle jsou básně traumatizované osoby, které bych přála vyléčení. Pokud se vrátí s knihou, která půjde jiným myšlenkovým proudem, ráda si ji přečtu.

Knižní novinky (48. týden)

24.11.2019

Ocenění knihy (1)

2018 - Goodreads Choice Awards (Best Poetry)

Kniha O čarodějnici, která se nenechala upálit v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech2x