O mrtvých jen dobré přehled

O mrtvých jen dobré
https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64023/bmid_o-mrtvych-jen-dobre-DG5-64023.jpg 4 9 9

Detektivní příběh, v němž autorka cílevědomě usiluje o prolnutí detektivky s psychologickým románem.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize O mrtvých jen dobré. Přihlašte se a napište ho.

aralka
22.09.2019 4 z 5

Vzhledem k době svého vzniku jde o kvalitativně nadprůměrnou detektivku...celý průběh vyšetřování se odvíjí v poklidu, žádné zbraně, žádné nervy, honičky, žádný organizovaný zločin, mučení, týrání a rozpárané mrtvoly, a přesto je to napínavé..... klídek pohodička, jak je u paní Sedlmayerové zvykem, s obrovským citem, psychologickým ponorem do jednotlivých postav a velmi bohatým jazykem (i když na dnešní dobu už místy archaicky) napsané .... chvílemi je to velmi úsměvné v kontextu se současnými možnostmi vyšetřování a policejní práce vůbec....

jprst
30.05.2019 4 z 5

Byly doby, kdy se dala detektivka s tímto obsahem dala vydat. A další?

MichelleS
11.04.2019 4 z 5

Fajn detektivka z doby, kdy si to vyšetřovatelé museli oběhat a vyslechnout plno svědků místo současného hledání elektronických stop a záznamů z kamer. Pěkně promyšlené to podstatné - charakter postav a motivy. Jak se přidávají indicie, není těžké odhalit pravdu z náznaků. Velmi dobře jsou do příběhu zakomponovány stíny minulosti, válečné o poválečné. Výhrady mám k závěrečné scéně, víc se napsat nedá, aby to nebyl spojler. Taky se autorce nepodařilo pohlídat časové údaje (rozhovor podplukovníka Hyndáka s lékařem o zkušenosti s chininem "před pětadvaceti lety v jedenatřicátém" a o pár stran dál Aberova první žena mluví o manželství před třiadvaceti lety a to 1945-46). A ta jména - to se snad s někým vsadila, kdo vymyslí větší ptákovinu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha O mrtvých jen dobré v seznamech

Anna Sedlmayerová
česká, 1912 - 1995
1993  92%Dům
1964  87%Zelené pastely
1962  71%Pomozte mi, Terezo!
1965  73%Déšť ustal k večeru
1970  80%Grandlová brož