Okvětní plátky a další nepříjemné povídky přehled

Okvětní plátky a další nepříjemné povídky
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47616/bmid_okvetni-platky-a-dalsi-neprijemne-p-CPV-47616.jpg 4 22 22

Současná mexická autorka Guadalupe Nettel své postavy obnažuje na kost, odhaluje jejich strachy, obsese, mánie. Z nějakého důvodu jsme byli vyvoleni tyto zpovědi vyslechnout, pro jakousi zvláštní důvěru nám postavy odkrývají svá tajemství a my se stáváme svědky jejich znepokojivých osobních šílenství a nesdělitelných výstředností: pařížský fotograf, kterého zajímají pouze oční víčka, modelka, jež od dětství skrývá tik, muž, jehož fascinuje pach dámských záchodů. Svým ironickým a zdánlivě prostým stylem nás autorka vtahuje do životů lidí, kteří se svému okolí jeví jako normální, ale ve skutečnosti jsou podivíny a nepřizpůsobivými blázny, jako ovšem my všichni.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Volvox Globator , Kniha, grafika, bibliofilie – KGB

Pétalos y otras histórias incómodas , 2008

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Okvětní plátky a další nepříjemné povídky. Přihlašte se a napište ho.

AlTyxAy
14.02.2023 5 z 5

Geniální a osvěžující. Víc takových, prosím.

adorjas
12.10.2020 4 z 5

Kniha ma veľmi bavila a trošku je mi ľúto, že nebolo tých poviedok viac!
Najviac ma bavili Ptóza, Bonsaj a Druhý konec mola.

Bonnet
26.03.2018 3 z 5

Asi tři povídky se mě vážně dotkly (o opravdové samotě, muži-kaktusu a špehující ženy). Zbytek povídek působil, jako by si autorka vybrala téma na hraně odpudivosti natruc a... nic. Třeba ještě něco napíše.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Okvětní plátky a další nepříjemné povídky v seznamech

v dalších seznamech2x

povídky psychické problémy mexická literatura hispanoamerická literatura

Část díla

všech 6 částí díla