Olav Audunssön - I přehled

Olav Audunssön - I
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392850/bmid_olav-audunsson-i-e0K-392850.png 5 30 30

Olav Audunssön z Hestvikenu, Olav Audunssön a jeho deti. Dielo autorky je nadčasové, je to historický román z konca 13. a začiatku 14. storočia. Spolu s dielom Kristína Vavrincová tvoria mohutné obrazy zo života stredovekého Severu, za ktoré získala Nobelovu cenu.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Olav Audunssön i Hestviken , 1958

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Olav Audunssön - I. Přihlašte se a napište ho.

evask
12.02.2023 5 z 5

Krásně to napsala níže Haki, nádherná kniha. Líbila se mně asi ještě víc, než Kristina Vavřincova.
Zarazil mně převod ženských jmen do češtiny. Zatímco Kristina je Vavřincova, s krátkým a, tak tady jsou ženská “příjmení” překládána jako je v současné češtině obvyklé, s dlouhým á na konci. Mně tedy připadá vhodnější varianta s krátkým a, přídavné jméno přivlastňovací.
Jen mimochodem - čtenář celkem rychle pochopí, že autorka je katolička.

Shardlake
28.02.2022 4 z 5

Byla jsem mile překvapena, jak se kniha dobře četla. Příběh odehrávající se ve středověkém Norsku by se dal přirovnat k současným severským thrillerům, které jsou nyní ve velké oblibě některých čtenářů. Jdu číst pokračování.

Teclaireddy
17.12.2021 5 z 5

Moje srdcovka - poprvé mne uchvátila jako náctiletou, a ani po více než deseti letech neztratila kouzlo. Undsetová opět mistrně vystihla povahy (nejen) hlavních postav. Líbí se mi, že Olav ani Ingunn (ta obzvlášť) nejsou veskrze kladné postavy. Naopak - Ingunn je opravdu trochu nešťastnice, pasivní povaha. Ale o to víc jsou lidské a budete s nimi soucítit, chápat je a mít rádi. Jejich lásku by psychologové rozhodně neoznačili za nejzdravější, ale zato je opravdu bezpodmínečná! Undsetová prostě popisuje život, jaký je - nekritizuje, nepoučuje. Udržuje si od postav odstup a zároveň se do nich dokáže vcítit.

V porovnání s prvním čtením jsem také více vnímala vedlejší postavy (Arnvid, Tora, Teit,...) - i ty jsou naprosto autentické a vyvíjejí se.

Nechápu, proč se tento skvost prodává v antikvariátech za 10,- Kč! Vždyť je to tak krásné, povznášející čtení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Olav Audunssön - I v seznamech

v dalších seznamech1x